SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticileriyle "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" ve "Çevre Dostu 1.000 Okul Projesi" Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Bakanlığımız tarafından başlatılan "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi' ve "Çevre Dostu 1.000 Okul Projesi" ile ilgili Millî Eğitim yöneticileriyle toplantı düzenledi.
İl Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticileriyle

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Bakanlığımız tarafından başlatılan "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi' ve "Çevre Dostu 1.000 Okul Projesi" ile ilgili Millî Eğitim yöneticileriyle toplantı düzenledi.

 

Toplantının açılışında bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, bugün Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in talimatlarıyla Bakanlığımızca başlatılan "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi' kapsamında ilimizde gereken tüm çalışmaların planlanan şekilde sürdürüleceğini ifade etti. Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce yürütülen #ÖnceOkulÖncesi projesiyle okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması çalışmalarının il genelinde yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

 

"Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi' kapsamına alınan okullarımızda öğrencilere yönelik öğrencilerin temel becerilerini geliştirmek amacıyla destek eğitim programlarının uygulanacağını belirtti.

 

İlk yardım farkındalık eğitimleri, fikrî mülkiyet ve psikososyal gelişim destek eğitimlerinin önem arz ettiğini ve okul rehberlik servislerinin bu süreçte etkin rol alacağını söyleyen Müdürümüz Savaşçı, öğretmenlerimize yönelik ve istekleri doğrultusunda planlanacak eğitimlerin dışında öğrencilerimiz için Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce sürdürülen #KitapSakarya, #SanatSakarya, #SporSakarya projeleriyle kültür, sanat ve spor faaliyetlerine katılımlarını desteklemek üzere etkinliklerin planlandığını sözlerine ekledi.

 

"Temel Eğitimde 10 Bin Okul' ve "Çevre Dostu 1.000 Okul" projeleriyle ilgili yapılacak çalışmaların görüşüldüğü toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Engin Kahraman, Yakup Kalaycı, Ahmet Duran Yüce, Ozan Özkaya, Şube Müdürleri Yakup Çakmak, Fatih Arduç, Sedat Bezci ve Adem Doğan katıldılar.

14-03-202214-03-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.