SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme başvuruları ile ilgili duyuru

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme başvuruları ile ilgili duyuru

DUYURU

2015 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme başvuruları, Bakanlığımız internet sayfasında yayınlanan duyuru doğrultusunda; 20-26 Mayıs 2015 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır.

Başvuruda bulunacak öğretmenler, alanları itibariyle ihtiyaç olsun ya da olmasın normu bulunan tüm eğitim kurumlarını elektronik başvuru ekranında görebilecek ve tercihte bulunabilecektir.

Öğretmenlerimize tercihlerini yaparken yardımcı olabilmek amacıyla ihtiyaç olan eğitim kurumları 18/05/2015 tarihinde duyurusu yapılmıştır.

Ancak ihtiyaç olan eğitim kurumlarının tercih edilmesinde; atamaların süreklilik arz etmesi nedeniyle (Hizmetin gereği (soruşturma), yargı kararı, yöneticilik görevinden istifa ya da görev süresini tamamlaması nedeniyle yer değiştirme v.s.) ihtiyacın kapanabileceğinin dikkate alınması gerekmektedir.

Kapatılması ya da dönüşüm nedeniyle aktarım yapılması gerektiğinden ihtiyaç listesinde yer verilmemiş olup, elektronik başvuru ekranına yansıtılmaması için de Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’ne de bilgi verilmiştir.

Ayrıca 6287 Sayılı Kanun nedeniyle dönüşüm yapılan eğitim kurumlarında alanlar itibariyle 2015-2016 eğitim-öğretim yılında ders yükü olmayacağından ihtiyaç listesinde yayınlanmamış olup, elektronik başvuru sırasında tercih edilmesi halinde norm fazlası olunacağının dikkate alınması gerekmektedir.

 Başvuruda bulunacak tüm öğretmenlerimize duyurur.

  

Kapatılacak Okul Listesi

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.