SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu’nun ikinci dönem toplantısı Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy Başkanlığında Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Salonunda yapıldı.
İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı

Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy’un açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Hayat Boyu Öğrenme Hizmetlerinden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Çakmak yapılan çalışmalar hakkında komisyon üyelerine bilgiler verdi.

Çeşitli kurumlardan komisyon üyelerinin katıldığı toplantıda, hayat boyu öğrenme alanında 2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci döneminde yapılan çalışmalar değerlendirilirken, ikinci dönemde yapılacak faaliyetlerin planlaması ve kurumlar arası işbirliği konuları görüşüldü.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde ülke genelinde başlatılan okuryazarlık seferberliği ile ilgili ilimizde yürütülen çalışmaların da değerlendirildiği toplantıda, ilçelerden gelen görüş ve öneriler ile hayatboyu öğrenme kapsamında yapılması planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya başkanlık eden Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, vatandaşların talepleri doğrultusunda halk eğitimler aracılığıyla birçok alanda kurs açtıklarını belirtirken, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre de halk eğitimlerin yaptığı çalışmalara komisyonda yer alan kurumlarımızın önemli destekler sağladığını söyledi.    

Toplantıya kimler katıldı?

Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy’un başkanlığında gerçekleşen İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısına; İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Maarif Müfettişleri Başkanı Etem Efe, Büyükşehir Belediyesi, 1.Piyade Tugay Komutanlığı, Sakarya Üniversitesi, Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sakarya İş Kurumu Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Yeni Hayat Paralimpik Engelli Spor Kulübü Derneği, İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi, Hayrat Vakfı Sakarya Şubesi, Ensar Vakfı Sakarya Şubesi yetkilileri, halk eğitim, mesleki eğitim, ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okullardan temsilciler katıldı.

15-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-2018

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.