SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım,

Çocuklarımızın içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen sizler, aziz milletimizin en kıymetli zanaatkârları, öğretmenlik mesleğini huzur şehri Sakarya'mızın her bir köşesinde gurur, özen ve özveriyle icra eden büyük eğitim ailemizin en değerli mensuplarısınız. Ulvî olduğu kadar ağır bir mesuliyet isteyen mesleğimizin bu en özel gününde sizlere mesleğe adım attığınız ilk günden bu yana gösterdiğiniz üstün gayretleriniz ve sorumluluklarınızın da ötesinde tüm çabalarınız için şükranlarımı sunuyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım, 

Bizler istikbalimizi; eğitim, bilim, irfan, sanat ve sporla imar ederken öğrencilerimizin akademik gelişmelerle birlikte sosyal gelişimlerini ve erdemi bir meleke hâline getirmelerini de önemsiyoruz. Ülkesini ve milletini seven, kadim medeniyetimizin değerlerini özümsemiş, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesillerle Türkiye Yüzyılı'na ulaşacağımızın bilinciyle hareket ediyor, teknoloji ve bilimi merkeze koyan, kültüre meraklı ve duyarlı, ahlaken üst seviyede ferdler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Eğitimin değerlerimizi yeni kuşaklara aktarmak ve erdemli insanlar yetiştirmek için en önemli yol olduğunu biliyoruz. Sakarya'mızda eğitimin niteliğini artırarak adım adım daha iyiye ve güzele ulaşmayı hedeflediğimiz vazifemizde, tüm paydaşlarımızla gelecek yüzyılımızın ve istikbalimizin mimarı, fedakârlığın ve sevginin timsali siz öğretmenlerimizin daima yanında yer almayı ve desteklemeyi sürdüreceğiz.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Ülkemizin geleceği ve şehrimizin çocukları için ortaya koyduğumuz eğitimde seferberlik duygusuyla, azimle ve kararlılıkla en değerlilerimiz yavrularımız için hiç durmadan, yorulmadan hep birlikte çalışmaya devam edeceğimize inancım tamdır. 

Bugün münasebetiyle başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi esnasında şehit olmuş öğretmenlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Emektar öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor, Rabbim'den onlara sağlıklı, hayırlı ve bereketli ömürler diliyorum.

 

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde sadece öğretme işinin değil; yetiştirme, eğitme, kişinin kendine özgü ve biricik yolunu bulmasında rehber olma işinin üstâdı değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum.

23-11-2023

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.