SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

En onurlu mirasımız olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını, Türkiye Yüzyılı'nı başlatacak ve büyütecek kıymetli evlatlarımızın büyük heyecanına, gururla eşlik ettiğimiz bir coşkuyla kutluyoruz.

Cumhuriyetimizi inşa ederken gösterdiği gayretlerle eşsiz bir bağımsızlık destanı yazan yüce milletimiz, millî mücadelenin her safhasında sahip olduğu birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya göstermiştir.

Bugün, Türkiye Yüzyılı'nın inşasında aynı ruh ile; inanç, kültür ve medeniyet köklerimizi de yeniden ihya edeceğimiz bir atılımla; ülkemizin ve medeniyetimizin tüm kazanımları üzerinde yükselecek Türkiye Vizyonu, yeni nesillere bırakacağımız en büyük mirasımız olacaktır.

Bu milletin yiğit evlatları bin yıl önce Anadolu kapılarını sonuna kadar açarken hangi ülkünün peşindeyse, üç kıta yedi iklime hükmeden devletini kurarken hangi hissiyatla hareket ettiyse, cumhuriyetini inşa ederken onu hangi yeni zirvelere taşımanın hedefini kurduysa; bizler de öğrencilerimize aynı yolu çizmek ve aynı bilinci aşılamak için Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla var gücümüzle çalışacağız.

Değerli Meslektaşlarım, Cumhuriyetimiz, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere "Millî Mücadele" kahramanlarımızın bizlere en büyük armağanıdır. Atatürk'ün üzerinde en çok durduğu meselelerin başında daima eğitim gelmiştir. Öyle ki bağımsızlık savaşımızın en bunalımlı günlerinde, cephedeki şartların tüm ağırlığına rağmen memleketin eğitimi için çalışmayı bırakmamış ve Maarif Kongresi'nin ertelenmesine razı olmamıştır. Bizler de bu büyük armağanın, Cumhuriyetimizin 100. Yılında, köklü tarihimizden aldığımız güç ve "Türkiye Yüzyılı" vizyonumuzun heyecanı ile eğitim ailemizin fertleri olarak kültür birikimini millî ve manevi değerleri ile besleyen, ülke menfaatlerini her şeyin üzerinde tutan nesiler yetiştirmekle mükellefiz.

Sevgili Öğrencilerim, Cumhuriyetimizin 100. Yılı, aynı zamanda Türkiye Yüzyılı'nın da başlangıcı olacaktır. Cumhuriyetimiz ilk asrında olduğu gibi "Türkiye Yüzyılı"nda da vatan evlatlarının omuzlarında yükselecektir. Bu hususta istikbalimizin teminatı sizlere olan inancımız sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm aziz şehitlerimizi saygıyla yâd ediyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mızı kutluyorum.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.