SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ VE POSTER SUNUMU TEŞVİK ÖDÜLÜ SAKARYA' YA

"TÜBİTAK  Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması"nda, Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencileri iklim alanında teşvik ödülü alarak büyük başarı sağladı.
ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ VE POSTER SUNUMU TEŞVİK ÖDÜLÜ SAKARYA' YA

İKLİM ALANINDA TEŞVİK ÖDÜLÜ

 

Türkiye genelinde toplam 98 proje davet edildiği,26 -29 Aralık 2022 tarihleri arasında Ankara' da ilki gerçekleştirilen "TÜBİTAK  Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması"nda  Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencileri Yakup Emir Kapıcı, Zeynep Boğaz, Fatmanur Akkaş ve danışman öğretmenleri Sevilay Kocabaş'ın hazırladığı  "Altıntop Kabuğundan Boyar Madde Eldesi ve Tekstil Alanında Kullanılması" adlı proje ile Sakarya ilini temsil ettiler.

 

ÖDÜLLER BAKAN ÖZER'İN ELİNDEN 

 

"İklim Alanında" teşvik ödülü alan 10 projeden biri olma mutluluğunu yaşayan öğrenciler, ödüllerini Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in elinden aldılar.

 

TÜBİTAK iş birliğiyle gerçekleştirilen "Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması Ödül Töreni"ne katılarak liseli öğrencilerin heyecanına ve birbirinden farklı projelerin yarınlar için oluşturacağı sağlam zeminlere tanık olan Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in, bu tür etkinliklerin her ay yapılacağı ve masrafların da Bakanlık olarak üstlenildiğini belirttiği yarışma töreni umut dolu karelerle sona erdi.

 

BİLİMSEL ÇALIŞMALARI DESTEKLİYORUZ

 

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı: "TÜBİTAK  Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması"nın öğrencilerin kendini tanıma ve gerçekleştirme, yaşadığı coğrafyayı tanıma ve anlama, ne istediğini bilen bireyler yetiştirme noktasında çok önemli olduğunu, belirtti.

"Altıntop Kabuğundan Boyar Madde Eldesi ve Tekstil Alanında Kullanılması" adlı proje ile teşvik ödülü kazanan Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Müdürümüz Savaşçı: "Her çalışmada olduğu gibi bilimsel çalışmalarda da yolumuzu aydınlatan Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer' e ve Sakarya Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım' a ne kadar teşekkür etsek azdır. Valiliğimiz himayelerinde yürütülen "BilimSakarya Projesi" kapsamında, bizler de kendilerinden aldığımız güçle daha güçlü yarınlar adına yola çıkan gençlerimizin her alanda en büyük destekçisi olacağız." dedi.

29-12-202229-12-202229-12-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.