SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yapım Protokolü İmzalandı

Sakarya iline kazandırılacak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erenler ilçemize bağlı Alancuma Mahallesi'nde yaptırılacak.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yapım Protokolü İmzalandı

Sakarya iline kazandırılacak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erenler ilçemize bağlı Alancuma Mahallesi'nde yaptırılacak.

 

Valiliğimiz himayelerinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Müdürlüğümüz iş birliğinde yaptırılacak tarım alanlarında eğitim vermesi planlanan meslek lisesinin yapım protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi AKOM binasında düzenlenen programda meslek lisesi yapım protokolü Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı tarafından imzalandı.

 

Erenler ilçesi Alancuma Mahallesi'ndeki arazide yapılması planlanan 16 derslikli meslek lisesinin yapımını Büyükşehir Belediyesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa yürütecekler.

 

Protokol töreninde konuşma yapan Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, tarım alanında eğitimlerin verileceği meslek lisesinin özelde ilimize, genelde bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dilediler.

 

Protokol imza törenine Büyükşehir Belediyesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri de katıldı.

 

Tarım alanında mesleki eğitim ile bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda nitelikli meslek elemanlarının yetiştirilmesinin amaçlandığı meslek liselerinde endüstriyel sebze-meyve yetiştiriciliği, tarım aletleri ve makine kullanımından tarla bitkileri yetiştiriciliği, süs bitkileri ve peyzaja yönelik birçok ders bulunuyor. Tarım alanında öğrenim gören öğrencilere diğer liselerle aynı ders müfredatının yanı sıra genel tarım, bitki yetiştirme ve tarımsal faaliyetlerin odağa alındığı dersler veriliyor. Bu bilgilerle "Bahçe Bitkileri, Tarla Bitkileri, Süs Bitkileri, Peyzaj, Tarım Alet ve Makineleri" gibi farklı dallarda eğitim-öğretim yapılıyor.

23-03-202223-03-202223-03-202223-03-202223-03-202223-03-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.