SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" Projesinde Hedefe Adım Adım...

Adapazarı Mithatpaşa Anadolu Lisemiz de yeni kütüphanesine kavuştu.


Adapazarı Mithatpaşa Anadolu Lisemiz de yeni kütüphanesine kavuştu.

 

Adapazarı Mithatpaşa Anadolu Lisesi Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Emine Kansu'nun girişimleriyle, KNS Otomotiv San.Tic. AŞ aile şirketinin sahipleri Oğuz Kansu ve ağabeyi Onur Kansu tarafından merhum babaları Bahtiyar Kansu adına kütüphanenin yapımı gerçekleştirildi.

 

Açılışa katılan MEB Daire Başkanımız Hüseyin Burak Fettahoğlu; yaşayan, gelişip büyüyen bir toplum için çocuklarımızı kitaplarla buluşturmanın öneminden bahsetti. Yeni açılan kütüphanelerin öğrencilerimizin kitapla, bilgiyle buluşmasına katkı sağlaması temennisinde bulundu.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı da "Sakarya'mızda son bir ayda 48 okula yeni kütüphane kurulmuştur. Hedefimiz; Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde yürütülen, Bakanlığımızın desteklediği  "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlamaktır. Tüm çocuklarımıza mümkün olan en erken yaşta kütüphane sevgisi ve alışkanlığını kazandırmak gayesindeyiz." şeklinde konuştu.

 

Kitap bağışı ile 3028 adet kitaba ulaşılan kütüphanede bilgisayarlı kontrol ve yönetim bölümü, bilgisayarlı internet okuryazarlığı bölümü, satranç köşesi ve oturma köşeleri mevcuttur.

 

Adapazarı Mithatpaşa Anadolu Lisesi Bahtiyar Kansu Kütüphanesi açılışında MEB Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanı Hüseyin Burak Fettahoğlu, Adapazarı Kaymakamı Oktay Kaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İl Millî Eğitim yöneticileri, hayırseverler, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.

29-11-202129-11-202129-11-202129-11-202129-11-202129-11-2021

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.