SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Durmuş, YKS Öncesi Gençlerle Buluştu

26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'na sayılı günler kala İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 12. sınıf öğrencileriyle buluşma toplantıları düzenliyor.
Durmuş, YKS Öncesi Gençlerle Buluştu

26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'na sayılı günler kala İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 12. sınıf öğrencileriyle buluşma toplantıları düzenliyor.

 

Liselerin 12. sınıflarında öğrenim gören öğrencilerle çevrim içi gerçekleştirilen buluşmada Durmuş, "Sizlere güveniyoruz. Emekleriniz asla karşılıksız kalmayacaktır. Bundan şüpheniz olmasın. Çalışmalarınızın karşılığını alacağınıza tüm kalbimle inanıyorum." dedi.

 

Zoom platformu üzerinden düzenlenen buluşmada öğrenciler meslek seçimi, dijital ortamın eğitime katkısı, üniversite hayatında nasıl bir yol izleyecekleri konusunda sorular yönelttiler.

 

Öğretmen Destek Merkezinden katıldığı buluşmada öğrencilerle sohbet eden, sorularına samimi yanıtlar veren İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, meslek tercihleriyle ilgili soruya tercihlerin, eğitimlerinin her döneminde değişiklik gösterebileceğine vurgu yaparak, "Hayat sürprizlerle doludur. Bir an bir yerde gördüğünüz bir durumdan etkilenip bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Yeniliklere ve değişikliklere açık olmak gerekir. Sadece bu dönemde değil, hayatınızın her döneminde meslek tercihinizi değiştirmeniz mümkündür. " dedi.

 

Öğrencilerin, dijital ortamın eğitime faydaları ve nasıl kullanmaları gerektiği yönündeki sorusunu da yanıtlayan Durmuş, "Zamanla her şey değişip güncelleniyor. Dijitalleşme, değişimin hızını katbekat artırıyor. Sabit fikirli olmak, değişime direnmek, yerinde saymaya neden olur. Zamanı hareket eden bir tren gibi düşünürsek bir şekilde o trene yetişmemiz gerekir." dedi.

 

Öğrencilerle bir anne evlat sıcaklığı içerisinde sohbet eden Durmuş, "Üniversite yaşamımızda başarılı olmak için neler yapmalıyız?" şeklindeki bir soruya "Üniversite yıllarında kendinizi ne kadar iyi donatırsanız mezun olduktan sonra kendinize ve milletimize o kadar çok faydalı olursunuz. Formül şu: Önce kendinizi sonra dünyayı sevin, yeterliliklerinizi keşfedin, sağlam adımlarla yürüyün. Sizlere güvenimiz tamdır. Emekleriniz asla karşılıksız kalmaz." şeklinde yanıt verdi.

 

Üniversite sınavına hazırlanırken İl Millî Eğitim Müdürlüğünün yıl boyunca 12. sınıflara yönelik yaptığı desteklere çok teşekkür eden öğrenciler sınavlarda başarılı olacaklarının sözünü verdiler.

 

 

Gençlerle bir araya gelmekten büyük memnunluk duyduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, YKS'de tüm evlatlarımıza başarılar dilerken buluşmayla ilgili sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, "12. sınıf yani üniversite arifesi, hayatın en heyecanlı, en telaşlı ve tatlı zamanı... Gençlerle hasbihâl etmek ve tecrübeleri paylaşarak onlara yol göstermek amacıyla söz aldık; söz verdik." ifadelerine yer verdi.

14-06-202114-06-2021

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.