SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye'de Bir İlk Olacak Sakarya Spor Lisesi öğrencileri, Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu'nda eğitim görecek.

Sakarya Spor Lisesi öğrencileri, Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu'nda eğitim görecek.   Stadyumların çok amaçlı kullanılması yönünde Türkiye'de ilk projeyi Sakarya ili gerçekleştiriyor. Sakarya Spor Lisesi için Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu'nda son derece modern ve donanımlı bir okul binası yapılıyor.
Türkiye'de Bir İlk Olacak  Sakarya Spor Lisesi öğrencileri, Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu'nda eğitim görecek.

Sakarya Spor Lisesi öğrencileri, Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu'nda eğitim görecek.

 

Stadyumların çok amaçlı kullanılması yönünde Türkiye'de ilk projeyi Sakarya ili gerçekleştiriyor. Sakarya Spor Lisesi için Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu'nda son derece modern ve donanımlı bir okul binası yapılıyor.

 

Stadyumun 3 bin 260 metrekarelik kapalı alanında 12 derslikli Spor Lisesi projesinde son aşamaya gelindi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Türkiye'de bir ilk olan stadyum bünyesindeki Sakarya Spor Lisesi binasında incelemelerde bulundu.

 

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, İl Müftüsü Hasan Başiş, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Engin Kahraman ve Pınar Bulut'un da eşlik ettiği ziyarette açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Millî Eğitim Bakanlığının, uygulamalı okulların ilgili alanlara yakın açılarak öğrencilerin daha kapsamlı yetişmesini amaçlayan çalışmalar yaptığını ifade ederek "Son dönemde Türkiye'de çok güzel stadyumlar yapıldı. Gayemiz devletin masraf edip yatırım yaptığı bu statları sadece futbol oynanan mekânlar olmaktan çıkararak çocuklarımızın ve gençlerimizin daha fazla faydalanabilmesi, Spor Lisesinde de eğitim alan çocuklarımızın alanlarında profesyonelce yetişebilmesi noktasında mekânı ve çocuğu buluşturabilmektir. Sakarya'daki Spor Lisesinde yetişen çocuklarımız, bundan sonraki süreçte olimpiyatlarda bayrağımızı dalgalandıracak başarılara imza atacaklardır. Sakarya Spor Lisemizde 344 öğrencimiz ve 25 öğretmenimiz bulunuyor. Öğretmenlerimiz ve çocuklarımız yeni bina için çok heyecanlılar. 12 derslik, kütüphane, kantin, fitness salonu, soyunma odası, uygulama sahaları olmak üzere inanılmaz bir Spor Lisesine sahip olacağız. Yeni okul binasının yapımına öncülük eden başta Sayın Valimiz olmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz." dedi.

19-01-202119-01-202119-01-202119-01-202119-01-202119-01-202119-01-202119-01-202119-01-202119-01-2021

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.