SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Durmuş: "Kitap okumayı boş zaman etkinliği olarak görülmekten kurtarmalıyız."

Türk dili ve edebiyatı zümre başkanlarıyla çevrim içi toplantıda bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, kitap okumanın boş zaman etkinliği olmaktan kurtarılması gerektiğine dikkat çekti.
Durmuş:

Türk dili ve edebiyatı zümre başkanlarıyla çevrim içi toplantıda bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, kitap okumanın boş zaman etkinliği olmaktan kurtarılması gerektiğine dikkat çekti.

 

Branş öğretmenleriyle zümre toplantılarına devam eden Durmuş, Türk dili ve edebiyatı dersi öğretmenlerinin temsilcisi 16 ilçenin zümre başkanlarıyla Zoom platformu üzerinden değerlendirme toplantısı düzenledi.

 

Buluşmada salgın sürecinde yapılan çalışmalar, ilimizdeki güzel örnekler, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde görüşler ortaya konuldu.

 

21 Eylül'de başlayan yeni eğitim-öğretim yılında yapılması planlanan faaliyetler hakkında meslektaşlarından beklentilerini dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Türk dili ve edebiyatı zümre başkanlarından çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığının mutlaka kazandırılması yönünde çalışma yapmalarını istedi. 

 

"Kitap okumayı boş zaman etkinliği olarak görülmekten kurtarmalıyız." diyen Durmuş "Her insanın okuma zevki farklıdır. Bu yüzden hediyeleşirken bile kitap hediye etmek yerine kupon hediye edersek kararı öğrenciye bırakmış oluruz." dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, "Edebiyat öğretirken amacımız sadece akademik başarıyı yakalamak değil; insan olabilmeyi, insana dokunabilmeyi öğretmek de olmalıdır." dedi

 

 

Oldukça verimli geçen toplantının sonunda özellikle salgın sürecinde öğretmenlerin fedakârca yaptıkları çalışmalardan  övgüyle söz eden Durmuş Türk dili ve edebiyatı dersi öğretmenlerine  zümre başkanları aracılığıyla teşekkür etti.

25-09-202025-09-202025-09-202025-09-202025-09-202025-09-202025-09-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.