SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Sonucunda Anadolu İmam Hatip Liselerinin Seçimi

Anadolu İmam Hatip Liseleri; Fen ve Sosyal, 9 Farklı Dilde Yabancı Dil, Uluslararası Başta Olmak Üzere 8 Farklı Programda Öğrencilerini Bekliyor.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı Okul listeleri, Okullar ile ilgili tanıtıcı bilgiler, 21. Yüzyıl Becerileri Bağlamında Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Yeni Dönem kitapçığı ektedir.

2020 LGS sonuçları veya adrese dayalı olarak Anadolu imam hatip liselerini tercih etmeyi düşünen öğrencilerimizi, Anadolu imam hatip liselerinde uygulanan temel İslam bilimlerinin yanı sıra fen bilimleri, sosyal bilimler, yabancı dil, uluslararası, sanat ve spor gibi farklı programlar bekliyor.

 

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Okul listesi:

http://dogm.meb.gov.tr/bilgisistemi/okul_listesi/

 

Okullar ile ilgili tanıtıcı bilgiler:

http://dinogretimi.meb.gov.tr/Okullar.aspx

 

21. Yüzyıl Becerileri Bağlamında Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında Yeni Dönem kitapçığı: http://dogm.meb.gov.tr/pdf/Yeni_Donem_Kitapcik.pdf

 

Ayrıntılı bilgi için okul müdürleri, ilçe ve il millî eğitim müdürlüğü din öğretimi birimiyle irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.