SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya MEM'den Uzaktan Eğitim Sürecini Değerlendirme ve Yeni Döneme Hazırlık Toplantıları

Ülke genelinde normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte İl Millî Eğitim Müdürlüğü uzaktan eğitim sürecini değerlendirme ve yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili hazırlık toplantıları düzenliyor.
Sakarya MEM'den Uzaktan Eğitim Sürecini Değerlendirme ve  Yeni Döneme Hazırlık Toplantıları

Ülke genelinde normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte İl Millî Eğitim Müdürlüğü uzaktan eğitim sürecini değerlendirme ve yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili hazırlık toplantıları düzenliyor.

 

Koronavirüs salgını sürecinde eğitim yöneticileri ve öğretmenlerle Zoom platformu üzerinden sık sık bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ilk yüz yüze toplantılarını İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, ilçe millî eğitim müdürleri ve ARGE birimindeki öğretmenlerle yaptı.

 

Sosyal mesafe kuralları çerçevesinde maske takılarak yapılan toplantılarla ilgili değerlendirmede bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, pandemi sürecinde tüm eğitim camiasının yoğun bir çalışma dönemi geçirdiğine dikkat çekerek, Sakarya Çevrim İçi çalışmaları kapsamında farklı konularda canlı yayınlar, masal anlatımları, eğitim içerikli sohbetler, belgeseller, kültürel ve sanatsal programlar gerçekleştirildiğini ifade etti.

 

Süreci çok başarılı yürüttüklerini belirten Durmuş, "Herkesin korku ve endişe duyduğu bir dönemde EBA şifresini giremeyen, evinde interneti veya televizyonu olmayan öğrencilerimize ulaştık. Meslek liselerimizde ve halk eğitim merkezlerimizde iki ay içinde 1 milyon 600 bin maskenin yanısıra ihtiyaç duyulan dezenfektan, önlük, tulum, kolonya üretimleri yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Öğretmenlerimiz, okul yöneticilerinin öncülüğünde öğrencileriyle sürekli iletişim kurarak bu dönemde yaşanabilecek eksiklikleri çocuklarımıza hissettirmediler. LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrencilerimiz ve diğer ara sınıflarımız için online kazanım izleme sınavları gerçekleştirdik. Koçluk Sistemiyle öğrencilerimize her türlü desteği sağladık. YouTube kanalımızda öğrencilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize, velilerimize yönelik her konuda videolar yayınladık. Milli Bayramlarımız 23 Nisan ve 19 Mayıs'ı evlerimizde coşkuyla kutladık. Tüm etkinlikleri uzaktan eğitim aracılığıyla çocuklarımızın evlerine ulaştırdık." dedi.

 

Ölçme Değerlendirme Merkezinde düzenlenen toplantılarda yeni eğitim-öğretim yılıyla ilgili de önemli mesajlar veren Durmuş, "Bugüne kadar olduğu gibi normalleşme sürecinde de çok çalışacağız. Yaz dönemini gelecek yılın planlaması ve hazırlıklarıyla geçireceğiz. Çocuklarımızın her anlamda iyi yetişmeleri için elbirliğiyle gayret göstereceğiz. Sakarya eğitim camiası olarak bunu başaracak deneyime, bilgiye ve tecrübeye sahibiz." dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, pandemi sürecindeki üstün gayretleri nedeniyle İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, ilçe milli eğitim müdürlerine, okul yöneticilerine, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere teşekkür ederken, vaka sayısındaki memnuniyet veren azalmalar sonucu geçilen normalleşme sürecinin hepimiz için hayırlara vesile olmasını ve bu salgın hastalığın tüm dünyadan bir an önce silinmesini temenni etti.


31-05-202031-05-202031-05-202031-05-202031-05-202031-05-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.