SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mucit Öğrencilerimiz Evde De Boş Durmuyorlar

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğünün öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmeye yönelik eğitimleri meyvelerini veriyor.
Mucit Öğrencilerimiz Evde De Boş Durmuyorlar

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğünün öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmeye yönelik eğitimleri meyvelerini veriyor.

 

Eğitim-öğretim süresince ve sonrasında koronavirüs salgını nedeniyle Uzaktan Eğitim kapsamında iki aydır evlerinde olan öğrencilerimiz için Sakarya Çevrim İçi etkinliklerinden "Bilim İnsanı Olma Yolculuğu", "Merak Ediyorum Öğreniyorum" temalı yayınlar, çocuklarımızın ufuklarında yeni projeler geliştirmesine fırsat sağlıyor.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğrencilerimizin kendilerini geliştirmeleri ve iyi yetiştirmeleri noktasında verilen eğitimlerin güzel bir örneği olan Aykut Yiğit Ortaokulu 7. sınıf öğrencimizin evindeki imkânları kullanarak civciv üreten kuluçka makinesi yapmasından büyük gurur duyduklarını belirtti.

 

Eğitimdeki amacımızın, çocuklarımızın sadece akademik yönden geleceğe hazırlamalarını sağlamak olmadığını, onların soru çözen değil sorun çözen bireyler olarak yetişmelerini, ülkemize ve insanlığa faydalı buluşlar yapacak kişiler olmalarını önemsediğini ifade eden Durmuş, ilimiz genelinde Onur Yıldız gibi öğrencilerimizin sayısının her geçen gün artmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

 

Uzaktan eğitim sürecini verimli bir şekilde değerlendirerek kuluçka makinesi icat eden öğrencimizi, ailesini, öğretmenlerini tebrik eden Durmuş, öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendilerine imkân verildiğinde çok başarılı işler ortaya koyduklarını kaydetti.

30-05-202030-05-202030-05-202030-05-202030-05-202030-05-202030-05-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.