SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Dijital Dönüşüm Seferberliği Başladı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen uzaktan eğitim sürecinde Türkiye'de bir ilk olan "Eğitimde Dijital Dönüşüm Seferberliği" başlatıldı.
Eğitimde Dijital Dönüşüm Seferberliği Başladı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen uzaktan eğitim sürecinde Türkiye'de bir ilk olan "Eğitimde Dijital Dönüşüm Seferberliği" başlatıldı.

 

Öğretmen ve öğrencilerimizin başarılı projeler tasarlamalarına destek olmak, dijital becerilerini geliştirmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü- Microsoft Türkiye İDE Danışmanlık işbirliğinde eğitim ve etkinlikler düzenleniyor.

 

Oyun tabanlı ve kodlamaya dayalı yeni nesil bir öğrenim aracı olan 'Minecraft Eğitim Sürümü' eğitimlerinin ikincisi 22 Mayıs Cuma Günü 17:00-18:30 saatleri arasında Microsoft Eğitmeni Harun Güralp tarafından gerçekleştirilecek.

 

Minecraft Eğitim Sürümü'nün uzaktan eğitime destek sağlamasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin motive olmalarını ve okulla ilişkilerinin güçlü bir şekilde devam etmesi için ilham verici olması amaçlanıyor. Her yıl tüm dünyada gerçekleştirilen Minecraft challenge'ları öğrencilere bir görev vererek onları ilham verici çözümler tasarlamaya davet ediyor. Bu görevler; yeni nesil bir araba inşası, okulunuzun sürdürülebilir bir versiyonu, yaşadığınız şehir için yeni bir park tasarımı, enerji tasarruflu bir ev tasarımı ya da tarihten bir sahnenin ya da yerel bir kent simgesinin yeniden oluşturulmasını içerebiliyor. 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Minecraft Eğitim Sürümü'nü kullanarak gerçek dünya problemlerine geleceğin dilinde ilham verici çözümler tasarlamaya adım atacakları bu eğitime öğretmen ve öğrencilerimizi katılmaya davet etti.  

 

Eğitime katılım için linke tıklayınız. 

http://www.kisa.link/egitimsakaryamc

 

#egitimdedijitaldonusumseferberligi

#sakaryacevrimici

21-05-202021-05-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.