SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'tan 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümü nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş bir mesaj yayınladı.  Durmuş mesajında Türk milletinin yediden yetmişe vatanı için yaşadığına ve vatanı için öldüğüne vurgu yaptı.
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'tan 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümü nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş bir mesaj yayınladı.

 

Durmuş mesajında Türk milletinin yediden yetmişe vatanı için yaşadığına ve vatanı için öldüğüne vurgu yaptı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un 18 Mart Şehitler Günü Mesajı şu şekilde:

 

"Çanakkale 1915... Denizde dalga, tepelerde rüzgâr, meydanlarda cana doymuş boş kovanlar...  Cephedeki askerlerimizin sayıca azalması, çevredeki on beş yaş üzeri çocukların cepheye götürülmesi zorunluluğunu doğurdu. Ve hiçbiri "Neden gidiyoruz?" diye sormadı. Çünkü söz konusu vatandı. Türk milleti, yediden yetmişe vatanı için yaşar, vatanı için ölür. Önceliği vatanıdır.

 

O gün okul çağındaki evlatlarımız sorgusuz sualsiz, her şeylerini geride bırakarak bağımsızlık mücadelesi için cepheye koştukları için bugün bu topraklarda gurur ve onurla yaşıyoruz. Ancak bu hürriyetin bir bedeli olmalı. Alnımız terleyene kadar vatan için çalışmak gibi, gecemizi gündüzümüze katmak gibi, yoruldukça başka bir işle devam etmek gibi, ödenecek bir borç gibi...

 

Cephelerde sönen ümitlerin, solan çiçeklerin bizlere ve siz sevgili çocuklarımıza emaneti olan bu kutsal topraklara sahip çıkmak, güzel yurdumuzu koruyup güçlendirmek birinci görevimizdir. Bu konuda hiçbir mazeret geçerli sayılamaz.

 

And içiyoruz ki nefesimiz yettiğince on beşlilerin ve tüm aziz şehitlerimizin ruhlarının şad olması için çalışıp mücadele edeceğiz. Bu vatan bizim!"

17-03-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.