SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl MEM Personeline İlk Yardım Eğitimi Verildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Yardım Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından okul ve kurumlarımızdaki personel ve öğretmenlere yönelik ilk yardım eğitim programı devam ediyor.
İl MEM Personeline İlk Yardım Eğitimi Verildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Yardım Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından okul ve kurumlarımızdaki personel ve öğretmenlere yönelik ilk yardım eğitim programı devam ediyor.

 

2019 yılı içinde 75. Yıl Cumhuriyet MTAL İl Yardım Eğitim Merkezi tarafından okul ve kurumlardaki çok sayıda personel ve öğretmenlere uygulanan eğitimlerin 2020 yılındaki ilk eğitimleri İl MEM İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi personeline verildi.

 

İl Milli Eğitim Sağlık Hizmeleri Sorumlusu ve İlk Yardım Eğitmeni Zarife Oğuz tarafından Müdürlüğün toplantı salonunda verilen eğitimlere; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Yalçın, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi İl Koordinatörü Muzaffer Sayım, Birim Şefi Memduh Keskin, Memurlar Maşallah Cin, Hakan Bahar, Teknisyen Zafer Baş ve Periyodik Kontrol Uzmanı Ramazan Çalışkan katıldı. Eğitimlere Müdürlüğümüz İlk Yardım Merkezi Sorumlusu Pınar Demiral de katkıda bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, milli eğitim personel ve öğretmenlerine yönelik çeşitli alanlardaki eğitimlerin aralıksız olarak devam ettiğini belirterek, bu eğitimlerin birinci amacının eğitim öğretim faaliyetlerinin en güzel şekilde yerine getirilmesini sağlamak olduğunu ifade etti. Durmuş eğitimlerde görev alan ve eğitimlere katkı veren herkese teşekkür etti.

 

Kazadan hastalığa, yangından depreme kadar hemen hemen her tehlikeli durumda hayat kurtaran öneme sahip olan ilk yardım eğitimleri, tehlikelerin en alt seviyeye indirilmesini de sağlamaktadır. 

 

Teorik ve uygulamalı yapılan eğitimlerde teorik olarak genel ilk yardım bilgileri, hasta ya da yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda, yanık-sıcak çarpması ve donmada, kırık-çıkık ve burkulmalarda, bilinç bozukluklarında, zehirlenmelerde, hayvan ısırmalarında, göz-kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında uygulanacak ilk yardım uygulamaları anlatıldı. Uygulamalı ilk yardım eğitiminde ise kalp masajı ve yapay solunum, heimlich manevrası, koma pozisyonu ve araç içi yaralıyı taşıma yöntemleri anlatıldı.

 

 

Eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayan personeller "İlk Yardımcı Sertifikası" almaya hak kazandı.

07-02-202007-02-202007-02-202007-02-202007-02-202007-02-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.