SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un 83. Ölüm Yıl Dönümü

Bugün 27 Aralık. Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşı'mızı yazan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 83. yıl dönümü. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Milli Şairimiz Mehmet Akİf Ersoy'un ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un 83. Ölüm Yıl Dönümü

      Durmuş mesajında, Vatan ve Millet Şairi Mehmet Akif Ersoy'un Türk Milleti'nin tarihinde çok önemli bir kişi olduğunu belirterek, Milli Şairimizi 83. ölüm yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle andığımızı ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş'un mesajı şöyle:

     "Vatan Şairi" ve "Millî Şair" sanlarıyla anılan, millî marşımızı yazdığı dönemde sırtında giyecek paltosu olmayan ve ona karşın TBMM'nin verdiği ödülü almayan, İstiklâl Marşı'nı büyük Türk ulusuna ve kahraman Türk ordusuna armağan eden ve "Milletin malıdır." diyerek Safahat'ına almayan, "Allah, bu millete bir daha İstiklâl Marşı yazdırmasın!" diye en anlamlı duayı eden ve öldüğü dönemde cenazesini İstanbul Üniversitesinden öğrencileri kaldıran Mehmet Âkif Ersoy'a 83. ölüm yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle... 

 "Ağlarım, ağlatamam; Hissederim, söyleyemem; Dili yok kalbimin, Ondan ne kadar bîzârım."

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.