SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hendek’te Filografi Sergisi ve Kermes Açılışı

Hendek Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Filografi Sergisi ve Aile Birliği Kermesi,  okul bahçesinde düzenlenen törenle açıldı.
Hendek’te Filografi Sergisi ve Kermes Açılışı

Sergi ve kermes açılışına; Hendek Kaymakamı İdris Akbıyık, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Umut Aşık, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alaettin Dişli, Şube Müdürü Hasan Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin, ilçede görev yapan daire müdürleri, mahalle muhtarları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 Kuntoğlu; “Gençlerimizi geleceğe hazırlamak bizim önceliğimizidir”

Güzel bir sonbahar gününde açılışı yapılan Filografi Sergisi ve Kermes programında açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu; yaklaşan TEOG sınavlarına dikkat çekerek sınava girecek öğrencilere başarı temennisinde bulundu. Kuntoğlu; “Akademik yönden çocuklarımızı geleceğe hazırlamak adına Sakarya’da yeterlilik kursları açtık. Çocuklarımızın Sosyal, Kültürel, Eğitim ve Sportif gelişmelerini sağlamak bizim önceliğimizdir. Bugün burada açılışını yapacağımız Filografi Sergisi, öğrencilerimizi hayata alıştırmak, onlara özgüvenlerini kazandırmak ve el becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Emeği geçenleri tebrik ediyor ve kutluyorum” dedi.  Kuntoğlu konuşmasında ayrıca yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tüm öğretmenlerin gününü de kutladı.

 Düzenlenen programda daha sonra Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü ve İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık da birer konuşma yaparak, sergi ve kermes açılışına katkıda bulunanlara teşekkür ederek, hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

 Konuşmaların ardından okul öğrencilerinin el emeği, göz nuru çalışmalarının yer aldığı Filogrofi Sergisinin açılışı yapıldı. Programın sonunda tüm davetlilere Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrenci velilerinin hazırladığı yöresel yiyeceklerden ikram edildi.

 

Hendekte Filografi SergisiHendekte Filografi SergisiHendekte Filografi SergisiHendekte Filografi SergisiHendekte Filografi SergisiHendekte Filografi SergisiHendekte Filografi SergisiHendekte Filografi SergisiHendekte Filografi SergisiHendekte Filografi Sergisi

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.