SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hendek’te Eğitim Toplantısı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi arasında yürütülen işbirliği protokolü kapsamında eğitim yöneticilerinin katıldığı değerlendirme toplantısı SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi’nde yapıldı.
Hendek’te Eğitim Toplantısı

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Firdevs Karahan’ın evsahipliğinde düzenlenen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun başkanlığında, 16 ilçenin milli eğitim müdürleri, Maarif Müfettişleri Başkanı Fuat Kara,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Alaettin Dişli, Mehmet Gevher, Şube Müdürleri Rasim Ünal, Hasan Çelik, Mehmet Salih Güvendi ile Eğitim Fakültesinden Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Alpaslan Okur, Doç. Dr. Şenol Beşoluk, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tuncay Ayas ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İsmail Güleç katıldı.

İlkokuldan Üniversiteye eğitim konularının ele alındığı toplantının açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan, üniversite olarak her türlü desteğe hazır olduklarını belirtirken, Eğitim Fakültesi´nin görevinin sadece öğretmen yetiştirmek olmadığını, Milli Eğitim Bakanlığı´nın gelecekteki projesini de hatırlatarak okullarda görevde olan öğretmenlere yönelik eğitim ve seminerlerle destek verebileceklerini hatırlattı.  

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu konuşmasında, geleceğimizin teminatı nesilleri yetiştiren öğretmenlerin akademik eğitimlerini tamamladığı Eğitim Fakültesiyle yürüttükleri işbirliği çalışmalarının çok önemli olduğunu belirterek, öğretmenlere yönelik mesleki eğitim seminerlerinin gerekliliğine vurgu yaptı. Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İsmail Güleç ise, var olan protokol ile Sakarya´da görev yapan öğretmenlere yönelik lisansüstü program kontenjanlarında bir ayrıcalık olduğunu ve bunun devam edeceğini, ayrıca uzak köy ve ilçelerdeki öğretmenler de düşünülerek derslerin cumartesi günleri ve ana kampüste verilebileceğini belirtti.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi, YGS değerlendirmesi ve nisan ayı sonunda yapılacak ikinci merkezi ortak sınavların güvenliği konusunda katılımcılara ayrıntılı bir sunum yaptı. Toplantıda, göreve yeni başlayan idarecilere yönelik eğitimler, Sakarya genelinde eğitim kalitesini yükseltmeye yönelik akademik çalışmaların yapılma gerekliliği ve SAÜ-Milli Eğitim işbirliğiyle yeni projeler üretilmesi konuları da görüşüldü.

 

Hendek’te gerçekleşen eğitim değerlendirme toplantısına katılan Milli Eğitim yöneticileri Üniversite yetkilileriyle birlikte yedikleri öğle yemeği sonrasında, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.