SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hafızlık Okulunda “Hafızlığa Başlama” Heyecanı

Hafızlık Projesinin uygulandığı Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu yöneticileri Vali Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret ederek, okullarındaki eğitimle ilgili bilgi verdiler.
Hafızlık Okulunda “Hafızlığa Başlama” Heyecanı

 Ziyarete katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, geçen yıl ilimizde başlatılan Hafızlık Projesi’nin ülkemizdeki ilk uygulama örneklerinden biri olduğunu belirterek, ilk yılında yazılı ve mülakat sınavı sonucu 50 öğrenciyle başlayan Hafızlık Okuluna bu yıl 130 öğrenci alındığını ifade etti. Projenin İl Müftülüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde başarılı bir şekilde devam ettiğini belirten Kuntoğlu, hafızlık hazırlık dönemini tamamlayan öğrenciler için 5 Ocak Perşembe günü hafızlığa başlama etkinliği düzenleneceğini söyledi.

 Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu bünyesindeki iki sınıfta eğitim gören Hafızlık Okulu öğrencileri bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayıyla açılan Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitimlerini devam ettiriyorlar. Okul müdürü Recep Almaz, Hafızlık Projesine büyük ilgi olduğunu belirterek, bu yıl yeni okullarında eğitimlerin çok daha verimli geçtiğini ifade etti.

 Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu Aile Birliği Başkanı işadamı Ahmet Cihan da ziyarette Vali Coş a günün anısına bir Kur’an-ı Kerim hediye ederken, hafızlığa adım atacak öğrenciler için düzenleyecekleri Hafızlığa Başlama programına Vali Coş’u davet etti.

 Hafızlık Okulu yöneticilerinin yaptığı ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Vali Hüseyin Avni Coş, Hafızlık Projesindeki başarılı çalışmaları nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ve okul yönetimini tebrik etti.

 Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu’nda 5 Ocak Perşembe günü yapılacak Hafızlığa Başlama programına, MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz’ın da katılacağı öğrenildi.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.