SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güreş Şampiyonları İl Milli Eğitimde

Bartın’da düzenlenen Türkiye Gençler Okullar Arası Güreş Şampiyonasında ilimizi temsil eden Hendek Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Abdülsamet Başar ve Serhat Kırık kilolarında Türkiye Şampiyonu olurken, aynı okuldan Sadık Sarı da Türkiye 3.sü oldu.
Güreş Şampiyonları İl Milli Eğitimde

Milli takımda da ilimizi temsil ederek Avrupa ve Dünya şampiyonalarında büyük başarılar kazanan şampiyon öğrenciler, antrenörleri ve okul yöneticileriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

 

Ata sporumuz güreş dalında gelecek vaat eden şampiyon öğrencileri altın takarak tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, yaz aylarında ülkemizde düzenlenecek Okullararası Dünya Güreş Şampiyonasında sporcu öğrencilerimizden altın madalya beklediklerini söyledi. Hendek Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören Avrupa ve Dünya 3.sü, Balkan Şampiyonu Abdülsamet Başar ile Türkiye Şampiyonu Serhat Kırık, Trabzon’da yapılacak Dünya Şampiyonasında altın madalya kazanmak için mücadele edeceklerinin sözünü verdiler.

 

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Altın, Hendek Güreş İhtisas Kulübü Başkanı ve Hendek İlçesi Gençlik Hizmetleri ve Spor müdür vekili Feyzullah Köstereli, Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Umur Çeşme, Beden Eğitimi Öğretmeni ve Güreş Antrenörü Zafer Başar, Hendek Belediyesi Personel Müdürü Harun Kaynak, Okul Sporları İl Temsilcisi Mehmet Akova’nın katıldığı ziyaretin sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

04-03-201604-03-201604-03-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.