SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fen Lisesine TÜBİTAK’tan 3 Ulusal Madalya

Fen Lisesine TÜBİTAK’tan 3 Ulusal Madalya

Cevat Ayhan Fen Lisesinde sürdürülen Bilim Olimpiyatları eğitimleri başarılı sonuçlar getirmeye devam ediyor.

Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar alanlarında yıllardır yüzlerce öğrenci ile yapılan çalışmalar sonucunda bu yıl TÜBİTAK’tan 3 Ulusal Madalya birden kazanıldı.

Mayıs ayında Türkiye çapında düzenlenen ve binlerce seçkin öğrencinin katıldığı TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 1. Aşama Sınavında Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencilerinden Cahid Enes Keleş bilgisayar, Emir Utku Şekercioğlu kimya, Hasan Zeki Yıldız biyoloji alanlarında başarılı olarak TÜBİTAK eğitim kamplarına ve 2. Aşama sınavlarına katılmaya hak kazanmışlardı.

Bu zorlu sürecin başında haziran ayında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, başarılı öğrencileri tebrik ve ödüllendirme için kabul ettiğinde ‘İnşallah kamplarda ve 2. Aşama sınavlarında da başarılı olur ve ilimize Ulusal Madalya kazandırırsınız’ dileğinde bulunmuştu.

Okuldaki yoğun çalışmaların yanısıra Eylül ayında Afyon’da, Kasım ayında Yalova’da yapılan TÜBİTAK eğitim kamplarında 15´er gün süreyle ter akıtan öğrencilerimiz Ankara´da yapılan sınavların açıklanan sonuçlarına göre kendi alanlarında Türkiye Madalyası, Para Ödülü, Üniversite Giriş Sınavında Ek Puan, Üniversite hayatı boyunca TÜBİTAK’tan karşılıksız burs kazandılar.

Başarılı öğrencilerimiz, önümüzdeki günlerde uluslararası bilim olimpiyatı yarışmalarında Türkiye´yi temsil edecek milli takım seçme kampına ardından sınavına girecekler.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, başarılarını yakından takip ettiği Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencilerimizi kazandıkları ulusal madalyalar nedeniyle tebrik ederek, milli takım seçme sınavında üstün başarılar diledi. Durmuş, bu başarıda emeği geçen okul yöneticilerini, öğretmenleri ve tüm öğrencileri gurur veren başarılarından dolayı ayrı ayrı kutladı.

 

28-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-2018

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.