SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH Projesinde Tablet Dağıtımı

“Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi”, kısa adıyla FATİH Projesi kapsamında, Yunus Emre Anadolu Lisesi’nde öğrencilere tablet dağıtımı yapıldı.
FATİH Projesinde Tablet Dağıtımı

FATİH Projesi tablet dağıtımı törenine; Adapazarı Kaymakamı İsmail Gündüz, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, projeden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Çelik, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürvekili Fevzi Mahmutoğlu ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Programda bir konuşma İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu, FATİH Projesiyle okullarımızda derslerin teknolojik imkanlar kullanılarak çok daha verimli işlendiğini söyledi. Kuntoğlu projenin başladığı ilk günden itibaren ilimiz genelinde 2112 adet etkileşimli tahta, 638 çok fonksiyonlu yazıcı, 8071 adet tablet dağıtımının gerçekleştirildiğini belirterek, önümüzdeki ekim ayına kadar 7100 adet tablet bilgisayarın okullarımıza dağıtımının planlandığını ifade etti.

 

 Projeden sorumlu şube müdürü Hasan Çelik, FATİH Projesi kapsamında 2011 yılından günümüze kadar yapılan çalışmaları şu şekilde özetledi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından başlatılan FATİH Projesi 2011 yılında uygulamaya başlanmıştır. 2012 yılı Mart ayında 3 pilot okul ile ilimiz FATİH Projesi kapsamına alınmıştır. Bu güne kadar 1. Faz kapsamında Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu ve İmam Hatip liselerinden oluşan 45 okulumuza 840 Etkileşimli tahta, 45 Çok fonksiyonlu yazıcı ve doküman kamera ve 8071 adet öğretmen ve öğrenci tablet bilgisayarı dağıtılmıştır. Bu okullarımızdan 43 adedinin altyapı kablolama çalışmaları tamamlanmıştır. Fiber internet erişim bağlantıları birçok okulumuzda tamamlanmış, diğer okullarımızda fiber internet erişim çalışmaları devam etmektedir. 2. Faz kapsamında,  1. Fazda Etkileşimli tahta kurulumu tamamlanmamış, imam hatip lisesi, fen lisesi ve Anadolu liseleri ile birlikte Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri ve İmam hatip orta okullarından oluşan 78 okulumuza 1272 adet etkileşimli tahta kurulumu gerçekleşmiştir. Ortaokul, ilkokul ve anaokullarında etkileşimli tahta kurulumlarının 2015 yılı sonu itibari ile tamamlanması planlanmaktadır. 2. Faz kapsamında 236 lise ve ortaokullara ağ altyapı kurulumu ile ilgili keşif çalışmaları devam etmekte olup, okulların tatile girmesinden sonra başta lise düzeyindeki okullar olmak üzere altyapı kurulumlarına başlanacaktır. 2. Faz kapsamında Lise, ortaokul, ilkokul ve anaokulu seviyesindeki tüm resmi örgün eğitim kurumlarına 593 adet çok fonksiyonlu yazıcı kurulumu yapılmıştır. Etkileşimli tahta kurulumu yapılan okullardaki 1312 öğretmenimiz 30 saatlik Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji Kullanım Kursu hizmetiçi eğitimini tamamlamışlardır. Bu kurslarımız planlı bir şekilde devam etmektedir. Sonuç itibari ile Fatih Projesi kapsamında bugüne kadar 2112 adet etkileşimli tahta, 638 çok fonksiyonlu yazıcı, 8071 adet tablet bilgisayar dağıtımı yapılmıştır. Bu aydan itibaren ekim ayına kadar 7100 adet tablet bilgisayarın okullarımıza dağıtımı planlanmaktadır.”

 

 

 

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.