SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Çocuklarımızın Ailelerine, Eğitim ve Danışma Merkezi yapılıyor.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Ticaret Borsası arasında, Engelli Çocuğa sahip ailelere yönelik “Aile Eğitim ve Danışma Merkezi” yapılmasına dair “Eğitimde İşbirliği” Protokolü imzalandı.
Engelli Çocuklarımızın Ailelerine, Eğitim ve Danışma Merkezi yapılıyor.

Protokol törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, Proje Sorumluları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz, Genel Sekreter Yasemin Arıkan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmi Sağıroğlu, Proje Sorumlusu Burcu Akoğlu katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre Sakarya Ticaret Borsası yetkilileri ile birlik içerisinde olmaktan ve Borsanın Sosyal Sorumluluk bilinci ile yürütmüş olduğu projelerine bir yenisini eklemesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, “eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırım demektir” dedi.

Otistik çocuğu bulunan ailelerin büyük sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Pervin Töre; “Özel çocuklarımızın aileleri duygusal desteğe ihtiyaç duyarlar, bu durum karşısında profesyonel ya da sosyal bir destek ihtiyacı gerekmektedir. Böylelikle bu faydasız duygu durumu atlatılacak ve çocuğa gerekli tüm destek ailesi tarafından sağlanabilecektir. Bu amaçla, Sakarya Ticaret Borsası bu yılki proje kapsamlarını genişleterek engelli çocuklarımızın ailelerini de proje kapsamına dâhil etti. Yapılacak projeyle velilerin okulda geçirdikleri zamanın verimli hale getirilmesi, eğitimlerin verilmesi, psikolojik danışmanlığın yapılması, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanması hedeflenmiştir” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete; Sakarya Ticaret Borsasının Sosyal Sorumluluk bilinciyle hareket ettiğini söyleyerek 3 yıldır yürütmüş oldukları projelerle gururlandıklarını ifade etti.

Mete; “Sürdürülebilir düzeyde bir Proje olmasına önem vererek çalışmalarına başladığımız projemizle Otizme Farkındalık yaratmayı, sosyal ve kişisel gelişim süreçlerinde onlara destek sağlayabilmeyi amaçladık. Çıktığımız bu yolda ne mutlu ki bu yıl sadece çocukları değil velilerimizi de projemizin içine dâhil ederek kapsamı genişlettik. Zamanının büyük bir çoğunluğunu çocuklarıyla birlikte okulda geçirmek durumunda kalan velilerimize geleceğe dönük çalışmalar yapabilecekleri çok amaçlı bir alan kazandırmak amacıyla “Aile Eğitim ve Danışma Merkezi” nin temellerini atacak olmaktan çok mutluyuz” dedi. 

15-02-201815-02-201815-02-2018

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.