SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emekli Öğretmenlere Vefa Gecesi

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, ilimizde bulunan emekli öğretmenler için yemekli program düzenlendi.
Emekli Öğretmenlere Vefa Gecesi

Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş, Öğretmenler Günü münasebetiyle emekli öğretmenlerimizle bir araya geldi.

Donatım Öğretmenevi’nde düzenlenen yemekte emekli öğretmenleri ağırlayan Vali Hüseyin Avni Coş, “Sizlerle bir arada olmaktan büyük memnuniyet ve mutluluk duyuyorum.” dedi. Masaları tek tek dolaşarak emekli öğretmenlerle selamlaşan Vali Coş, programda söz alan emektar öğretmenleri dinledi. Programa, Vali Coş’un yanı sıra Garnizon Komutanı Jandarma Albay Emin Dursun, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu katıldı.

Yenilen yemeğin ardından konuşan Vali Coş, Geçmişe saygısı olmayanın geleceğe de saygısı olamayacağını dile getirerek “Emeklilerimiz bizim için çok önemli. Emekliye saygısı olmayanın da geleceği olmaz. Hayatının en aktif çağlarını insanımızı ve ülkemizi aydınlatmak için harcayan öğretmenlerimizle bir araya gelmek istedik. Bizler sizlere çok şey borçluyuz. Bugün ulaştığımız güzel ne varsa sizlerin yetiştirdiği nesillerin eseridir. Eskiden çok şeyimiz yoktu ama inancımız ve azmimiz vardı. Sizler elinizden geldiğinizce gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmeye çalıştınız. Bu anlamda sizlere çok şey borçluyuz. Davete katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu da gecede bir konuşma yaparak, emekli öğretmenlere toplumun her zaman bir vefa borcu olduğunu ifade etti. Kuntoğlu konuşmasında şunları söyledi: “Öğretmenin en büyük tutkusu çocuk sevgisidir. Bu tutku önce çocuk sevgisiyle filizlenir ve sonrasında insan sevgisiyle dallanıp, yapraklanır. Biliyorum ki sizler için en büyük mutluluk; öğrencilerinizi hayata atılmış, ülkesine yararlı bir insan olarak görmenizdir. Ne mutlu size ki, böyle kutsal bir mesleğe yıllarınızı verdiniz. Öğrencilerinizin umutları umudunuz, sevinçleri sevinciniz oldu. Onlarla birlikte hüzünlendiniz, üzüldünüz, onlarla birlikte ağladınız. Biliyorum ki, öğrencilerinizi her zaman sevdiniz. Onlara  büyüklere saygılı olmayı, küçüklere sevgi  ile yaklaşmalarını, bu eşsiz güzellikteki ülkelerini sevmelerini, mert ve adil olmalarını, çalışkan ve dürüst olmalarını öğütlediniz. Anne-babalarına  hürmet göstermelerini, arkadaşlarına, akraba ve komşularına ellerinden geldiğince yardım etmelerini telkin ettiniz. Milli ve manevi değerlere bağlı kalmayı salık verdiniz. Bundan zerrece kuşku duymuyorum. Yine sizler öğrencilerinize insanları ve insanlığı sevdirdiniz. Yaratılanı sevdirdiniz yaratandan ötürü. Dünyada hiçbir insanın, hiçbir topluluğun asla ve asla sevgisiz yaşayamayacağını öğrettiniz onlara. Sevginin parayla satın alınamayacağını, ancak paranın alamayacağı her şeyin sevgiyle alınabileceğini öğrettiniz. Hoşgörülü, iyilikçi, bağışlayıcı, saygılı, sabırlı, sevecen, onurlu, çalışkan ve mutlaka doğru olmayı öğrettiniz. Arkadaşlarını iyi seçmelerini; zira bir insanın başına gelebilecek en büyük felaketlerden birinin de kötü arkadaş olacağını öğütlediniz. Sizler onurlu bir hayatın nasıl yaşanacağını öğrettiniz öğrencilerinize. İyi ki varsınız ve varlığınızla bizleri aydınlatmaya, yolumuza ışık tutmaya devam ediyorsunuz. Sizlere minnettarız… Öğretmenler Gününüzü en içten duygularla, can-ı gönülden kutluyorum.”dedi.

Emekli öğretmenler, düzenlenen program nedeniyle büyük memnuniyet duyduklarını dile getirerek Vali Coş’a teşekkür ettiler. Vali Coş, öğretmenin emeklisinin olmayacağını belirterek “Resmiyette emekli olsalar da öğretmenlerimizi emekli olarak kabul etmiyoruz. Onları çevresini aydınlatan birer fener olarak görüyoruz.” dedi. Yemeğin sonunda emekli öğretmenlerden gelen istek üzerine Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli yemek duası yaptırdı. Program yeniden bir araya gelme temennileriyle son buldu. Valimiz Hüseyin Avni Coş ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu, geceye katılan emekli öğretmenleri kapıda uğurladılar. 

30-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-2015

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.