SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emekli Öğretmenler Okullarda Tecrübelerini Genç Öğretmenlerle Paylaşıyor

Emekli Öğretmenler Okullarda Tecrübelerini Genç Öğretmenlerle Paylaşıyor

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Donatım Öğretmenevi’nde emekli öğretmenlerle bir araya gelen Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş’un “Ülkemizin kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emekli öğretmenlerimizin büyük katkıları olmuştur. Büyük fedakârlıklar sergileyerek vatanına milletine faydalı nesiller yetiştiren emekli öğretmenlerimizin, hayatlarını daha aktif olarak sürdürmeleri ve uzun yıllara dayanan tecrübelerini genç öğretmenlerle paylaşmaları gelecek nesillerin yetişmesine önemli katkı sağlayacaktır.” Sözleri üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, eğitim kurumlarına yazı yazarak, emekli öğretmenlerimizin okullara davet edilmesini istemişti.

Emekli Öğretmenlere vefa niteliği taşıyan bu girişime ilk cevap Kocaali İlçesinden geldi. İlçenin Beşevler Ortaokulundan emekli olan öğretmenler Osman Kanoğlu, Zeki Kanoğlu, Yunus Akdeniz ve Hanifi Tepe aldıkları davet üzerine okula giderek genç öğretmenlerle buluştu. Gün boyu okulda öğretmenlerle eğitim üzerine sohbet gerçekleştiren emekli öğretmenler tecrübe ve deneyimlerini genç meslektaşlarıyla paylaştılar. Okulun genç öğretmenleri meslek büyüklerine çeşitli hediyeler vererek teşekkür ederken, tecrübelerini aktarmaları için sık sık okula beklediklerini söylediler. Emekli olduktan sonra kendilerini yalnız ve sakin bir yaşamın içinde bulduklarını söyleyen emekli öğretmenler ise hatırlanmış olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederken, bu etkinliğin düzenlenmesine öncülük eden Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu’na ve tüm eğitim yöneticilerine teşekkür ettiler.        

14-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-2015

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.