SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emekli Öğretmen Nevruz Banoğlu’ndan Akyazı Anadolu Lisesi’ne Anlamlı Hizmet

Akyazı’nın yaşayan en eski öğretmenlerinden Nevruz Banoğlu Akyazı Anadolu Lisesi’nin bahçesine şadırvan şeklinde bir çeşme yaptırdı.Hayırsever eğitimcinin yaptırdığı çeşme okulda yapılan törenle hizmete açıldı.   
Emekli Öğretmen Nevruz Banoğlu’ndan Akyazı Anadolu Lisesi’ne Anlamlı Hizmet

Okul Müdürü Fahri Küt törende yaptığı konuşmada suyun hayatımızda ne denli önemli olduğunu belirterek “Böyle önemli bir ihtiyacımızı bizleri kırmayarak gideren emekli öğretmenimiz Nevruz Banoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Nevruz Banoğlu’nun Köy Enstitüsünden sınıf arkadaşı olan eğitimci gazeteci yazar Abdullah Çelik söz aldı. Çelik emekli olduktan sonra kendini eğitim kurumlarına hayır işlerine veren arkadaşına teşekkür ederek, “Bu çeşmeyi de bir sözümle yaptırdı.” dedi.

Daha önce Akyazı’daki iki okula çeşme ve kapı yaptıran emekli öğretmen Nevruz Banoğlu kendisini tanıtarak; “Elimden geldiğince imkanlarımız ölçüsünde Akyazı’daki okullarımıza bu tür hizmetler vermeye çalışıyorum. Bu benim Akyazı’daki üçüncü okul çeşmesi hizmetimdir. Bu hizmetin yapımında büyük bir gayret gösteren Okul Müdürümüz Fahri Küt ve Okul Aile Birliği Başkanımız Osman Sağlam’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Törende son konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yaptı. Kuntoğlu birçok hayırsever vatandaşın eğitim kurumlarına yardım ettiğini belirterek; “Ancak bir öğretmenin yapmış olduğu bu hizmeti hepsinden önemli buluyorum.” dedi. Konuşmasında yaptırılan çeşmeyi inci tanesine benzeten İl milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu; “Gökyüzünden bir gün bir yağmur tanesi düşer. Milyonlarca yağmur tanesinin içinden bir yağmur tanesi hayal eder kendini ve ben bu deryaya nasıl karışacağım diye düşünür. Zaman geçer ve o yağmur tanesi hayal ettiği deryaya karışır, bir inci tanesi olur. Aslında bugün açılışını yaptığımız çeşme aslında çeşme değil, duygudan kaynaklı inci tanesidir” dedi. Yapılan çeşmenin tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını dileyen Kuntoğlu Banoğlu ailesine bu anlamlı hizmetinden dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Hayırsever Banoğlu Ailesi, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir ile eğitimci yazar Abdullah Çelik ve okul müdürü Fahri Küt çeşmenin açılışını gerçekleştirdi.

Törende son olarak okul öğrencileri tarafından çeşmenin yapımında emeği geçenlere birer teşekkür çiçeği verildi.

29-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.