SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ege Kimya Ortaokulu Açılış Töreni

Hayırsever iş adamı Ege Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Mansur´un desteğiyle Arifiye ilçesi Aşağı Kirazca Mahallesi’nde yaptırılan “Ege Kimya Ortaokulu” için açılış töreni düzenlendi.
Ege Kimya Ortaokulu Açılış Töreni

Törene; Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve eşi Aylin Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Arifiye Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İşkur İl Müdürü Tekin Kaya, daire müdürleri, il milli eğitim yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Aşağı Kirazca Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu folklor gösterisi sunuldu. Daha sonra protokol konuşmalarına geçildi.

Ege Kimya Ortaokulu hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Arifiye ilçemizde geleceğimizin teminatı çocuklarımız için yeni bir ilim ve irfan yuvasının, 8 derslikten oluşan Ege Kimya Ortaokulun açılışını yapmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Şüphesiz ki bu bizim için büyük bir mutluluktur. İlimize bu güzide eğitim kurumunu kazandıran, bu mutluluğu bizlere yaşatan, böylesi erdemli bir davranış sergileyen hayırseverimize milli eğitim camiası adına bir kez daha şükranlarımızı arz ediyorum” dedi.

Hayırseverlerin yardımıyla yapılacak olan okullara ihtiyaçları olduğunu söyleyen Vali Hüseyin Avni Coş, “Bugün burada daha önceden hizmete girmiş olan okulumuzun resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu okul hayırseverlerimizin katkısı ile yaptırılan güzel okullarımızdan bir tanesidir. Arifiye ilçemize, sevgili öğrencilerimize ve değerli öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olsun. Ege Kimya’nın değerli sahiplerine de burada ilimiz ve geleceğimiz adına, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz adına teşekkür ve tebrik ediyorum. İnşallah sanayi, ticari kuruluşlarımız, ekonomik işletmelerimiz, hali vakti yerinde olan iş adamlarımız, hayırseverlerimiz böyle güzel bir okul yaparak, yaptırarak hem topluma olan sosyal sorumluluk görevini yerine getirmiş olurlar hem de ebediyen isimlerini ölümsüzleştirmek ve bu okullarda yetişecek öğrencilerin hafızalarında ve öz geçmişlerinde bir yer edinme fırsatı bulurlar. Hayırseverlerimizin katkısıyla yapılacak olan okullarımıza ihtiyacımız vardır. Ege Kimya’nın bu konudaki örnek davranışı diğer kurum ve kuruluşlara, işletmelere, fabrikalara ve hayırseverlerimize örnek olur” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri ve davetliler okulun bölümlerini gezdi.

31-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.