SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edebiyat Atölyelerinde Dersler Zevkli Geçiyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Sakarya Eğitim Akademisi kapsamında faaliyetler yoğun bir şekilde devam ediyor.
Edebiyat Atölyelerinde Dersler Zevkli Geçiyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Sakarya Eğitim Akademisi kapsamında faaliyetler yoğun bir şekilde devam ediyor.

 

SEAK eğitimleri arasında öğrencilerin katıldığı Edebiyat Atölyelerinde dersler zevkli geçiyor.

 

Lise çağındaki öğrencilerin edebiyat ve sanata yönelik ilgilerini arttırmak, kendini ifade etme becerilerini geliştirmek, sosyal gelişimlerine katkı sağlamak, öğrencilere yazarlık eğitimi vererek kendi yeteneklerini ortaya çıkarabilme fırsatı sunma hedefiyle “Dünyayı Güzellikler Kurtaracak” Edebiyat Atölyeleri oluşturuldu.

 

Edebiyat ve Sanat Atölyeleri Şiir, Deneme, Makale, Portre, Öykü, Fotoğraf, Güzel Sanatlar ve Tiyatro olmak üzere 8 atölyeden oluşuyor.

 

Edebiyat ve Sanat Atölyelerinden Yazarlık Mektebi Portre Atölyesinde dersleri ilimizin tanınmış yazarlarından Fahri Tuna veriyor.

 

Sakarya Eğitim Akademisi faaliyetlerine özel önem gösteren İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, fırsat buldukça akademinin tüm eğitimlerini ziyaret ediyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Portre Atölyesindeki dersleri ziyaret eden İl Milli eğitim Müdürü Durmuş öğrencilerle sohbet etti.

 

 

Çocuklarımızın eğitimlerinde akademik derslerin yanısıra sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da faal olmasına önem verdiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğrencilerimizin başarılı bir şekilde hayata hazırlanmasında sosyal alanların da çok önemli olduğuna dikkat çekti. Durmuş, öğrencilerimizin kendilerini ifade etme becerilerine sahip olması durumunda iş hayatlarında daha başarılı olacaklarına inandığını ifade ederek, özellikle edebiyat ve sanat atölyelerinin bu anlamda çok önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini belirtti.

30-11-201830-11-201830-11-201830-11-2018

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.