SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dini Bilgiler Yarışması 8 Nisan’da yapılacak

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sakarya İl Müftülüğü tarafından organize edilen ‘DBY (Dini Bilgiler Yarışması) Projesi’ Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Dini Bilgiler Yarışması 8 Nisan’da yapılacak

Dini Bilgiler Yarışması 8 Nisan’da yapılacak

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sakarya İl Müftülüğü tarafından organize edilen ‘DBY (Dini Bilgiler Yarışması) Projesi’ Bilgilendirme Toplantısı, Erenler Güreser Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile Sakarya Müftüsü İlyas Serenli’nin başkanlığında yapılan toplantıya, tüm ilçelerin milli eğitim müdürleri ve ilçe müftüleri katıldı.

Geniş katılımlı istişare toplantısında, iki kurum arasında daha önce imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, ortaokul ve liselerdeki öğrencilerine yönelik tasarlanan Dini Bilgiler Yarışması (DBY) Projesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alaettin Dişli ve İl Müftü Yardımcısı Nejdet Arman tarafından, yarışmanın hazırlık ve uygulama safhası ile ilgili sunumlar yapıldı. Toplantıda söz alan ilçe milli eğitim müdürleri ve ilçe müftüleri, projeye yönelik katkı ve görüşlerini dile getirdiler.

Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Müftülüğü işbirliğinde hayata geçirilecek olan projeye göre sınavlar; Ortaokullar, İmam Hatip Ortaokulları, Liseler ve İmam Hatip Liseleri olmak üzere 4 kategoride yapılacak. Her okulun sınıf seviyesine göre “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” ve “Temel Dini Bilgiler” kitaplarından sorular hazırlanarak 08 Nisan 2015 Çarşamba günü Saat: 10.00’da tüm okullarda aynı anda sınav gerçekleştirilecek. Yarışma sonuçlarına göre her okulun sınıf birincilerine ödül olarak birer altın hediye edilecek.

Binlerce Sakaryalının ve yüzlerce öğrencinin katılımıyla, 20 Nisan 2015 Pazartesi günü Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan Kutlu Doğum Şöleni’nde ödüller sahiplerine takdim edilecek.

 

 

 

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.