SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demokrasi Kuşağı Projesi Tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Konseyi tarafından yürütülen Demokrasi Kuşağı Projesinin sona ermesi nedeniyle İstanbul Taksim Otel’de projenin kapanış programı düzenlendi
Demokrasi Kuşağı Projesi Tamamlandı

İlimizden 10 okulun yer aldığı “Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi” projesinin kapanış konferansına; İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve projede görev alan öğrenciler katıldı. Ülkemizde Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitiminin güçlendirilmesi yoluyla temel amacı demokrasi kültürünün yerleştirilmesi ve birlikte yaşama bilincinin geliştirilmesi olan projenin kapanış törenine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Talim Terbiye Kurulu Başkanı Emin Karip de katıldı.

 İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, projede yer alan okullarımızın stantlarını tek tek gezerek, öğretmen ve öğrencileri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. 2011 yılından bu yana yürütülen Demokrasi Kuşağı projesiyle, okullarımızın şiddetten arındırılarak sevgi ve saygının yerleştiği kurumlar haline dönüştürülmesi özendirildi.

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.