SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Değerler Eğitimi Mentoru Yetiştirme Bağlamında Sakarya Hareketi” projesi eğitimleri tamamlandı.

“Değerler Eğitimi Mentoru Yetiştirme Bağlamında Sakarya Hareketi” projesi eğitimleri kapanış toplantısıyla tamamlandı. İki hafta süren eğitimlerde emeği geçenlere teşekkür edildi.
“Değerler Eğitimi Mentoru Yetiştirme Bağlamında  Sakarya Hareketi” projesi eğitimleri tamamlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Üniversitesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Değerler Eğitimi Mentoru Yetiştirme Bağlamında Sakarya Hareketi” projesinin eğitimleri sona erdi. SAÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevgi Coşkun Keskin’in yönetiminde iki hafta süren eğitimlerin kapanış toplantısı Sen Otel’de yapıldı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, Sakarya Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğretmenler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi projenin devam edeceğini söyledi.

Proje eğitimlerini veren Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevgi Coşkun Keskin, “Bu program kapsamında öğrencilere Değerler Eğitimi vermek için önce öğretmenlerimizi eğitmek gerekiyordu. Bunun ilk adımını Sakarya’dan attık” dedi.

Eğitimcileri yetiştirecek eğiticileri yetiştirmek için iki hafta boşunca 9 farklı branştan öğretmenleri mentor olarak yetiştirdiklerini ifade eden Doç. Dr. Sevgi Coşkun Keskin, “Bu hareketimizin öncelikle Sakarya’ya, daha sonra ise tüm Türkiye’ye yayılmasını sağlayacağız. Sakarya Üniversitesi’nden gelen öğretim üyelerimiz kendi uzman oldukları branşlarda öğretmenlerle çalışıyor ve onlara bu eğitimi veriyorlar. Yalnız sadece bunlarla bitmeyecek, eğitim sonrasında da proje ekibi olarak çalışmaları takip edecek ve gerektiği noktalarda düzeltmeler yapacağız. Bu projemiz sadece 2 haftalık bir eğitim değil, sürekli olarak devam edecek bir proje olacak” dedi.

MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan ise projeye destek vermenin kendileri için de büyük zevk olduğunu dile getirerek, “Bu projeye destek vermek bizler içinde büyük bir zevk oldu. Bu projenin başından beri insanların gözlerindeki bu parıltıyı görmek bize güç verdi, bizleri mutlu etti” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu bu projeyi çok önemsediklerini belirterek;  “MARKA bize bu kuyuyu açarken alıştırma suyunu verdi ve artık siz suyunuzu çekin dedi. Ancak biz yeni kuyular açarken de MARKA’dan bu desteği almak istiyoruz. Ayrıca bu projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmalar sonrası Mentorları yetiştiren Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Sevgi Coşkun Keskin, Doç. Dr. Aysun Öztuna Kaplan, Doç. Dr. Gülten Hergüner, Yrd. Doç. Dr. Nuray Çalışkan Dedeoğlu, Yrd. Doç. Dr. Mahmut Zengin, Yrd. Doç. Dr. Abdullah İnce, Arş Gör. Ayşegül Kırtel, Arş. Gör Dr. Sadiye Keleş, Arş. Gör, Tuğba Demirtaş ve İngilizce Öğretmeni Selçuk Önder’e çiçek ve hediye takdim edildi.

29-12-201629-12-201629-12-201629-12-201629-12-201629-12-201629-12-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.