SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Darıca Hayvanat Bahçesiyle Protokol Yenilendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın İlk ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği gereğince, ilimiz genelindeki öğrencilere yeni ilgi alanları oluşturmaya yönelik olarak her yıl Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı ile yapılan işbirliği protokolü bu yıl da yenilendi. 
Darıca Hayvanat Bahçesiyle Protokol Yenilendi.

Eğitim gezisinin yanısıra doğa, çevre koruma, hayvan ve bitki sevgisini konu alan resim yarışmalarının da düzenleneceği Protokolü İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Genel Müdürü Yücel Yılmaz birlikte imzaladı.

2016-2017 eğitim öğretim yılını içine alan protokol kapsamında, okulların isteğine bağlı olarak organize edilecek Darıca Hayvanat Bahçesi gezi programlarından yıl içinde 3 bin dolayında öğrencimiz ücretsiz yararlandırılacak. Ayrıca okullardan yapılacak gezilerde maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için de geziye katılacak öğrenci sayısının yüzde 10’u oranında kontenjan tanınacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerine büyük önem verdiklerini belirterek, yakınlığı nedeniyle ilimiz için şans olarak görülen Darıca Hayvanat Bahçesi’yle her yıl gerçekleştirdikleri işbirliği protokolünün öğrencilerimizin bilimsel ve sosyal alandaki gelişimlerine önemli kazanımlar sağlamasını diledi.

05-10-201605-10-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.