SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklara Çevre Bilincini Kazandırma Projesi

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) arasında “Çocuklara Çevre Bilincini Kazandırma Projesi” işbirliği protokolü imzalandı.
Çocuklara Çevre Bilincini Kazandırma Projesi

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Genç arasında imzalanan işbirliği protokolüyle, günümüzde ortaya çıkan çevre sorunlarına daha küçük yaşlardan itibaren çevre bilinci oluşturulması amaçlanıyor.

Proje kapsamında Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Arifiye ilçelerindeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yapılacak faaliyetlerle çevre bilinci kazanmaları ve yaşadıkları çevreyi korumaları hedefleniyor.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden de destek alınacak proje faaliyetleri arasında, “Temiz okul, temiz çevre, temiz insan” sloganıyla öğrencilerin okul sınırları içerisinde geri dönüştürülebilir nitelikli atıklarını çöp kovalarına değil, geri dönüşüm kutularına atmalarını sağlayacak şekilde etkinlikler planlanacak. Okullarda mevcut köşelere ilave olarak daha etkin çevre köşeleri ve panoları oluşturulacak. Çevre bilincinin tüm öğrencilere yaygınlaştırılması konusunda çevre kulüpleri oluşturulacak.  Çevre konulu uygun filmlerin öğrencilere gösterilmesine imkan sağlanacak. Okullarda çevre bilincini arttırıcı türde afişler hazırlanarak uygun yerlere asılacak.

Çevre bilincini kazandırma projesi kapsamında ayrıca projenin uygulanacağı okul öğrencilerine yönelik olarak çevre konulu şiir, resim, slogan ve kısa öykü yarışmaları yapılacak. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine dört ayrı kategoride düzenlenecek yarışmalarda dereceye girecek öğrencilere Netbook, Tablet ve Fotoğraf makineleri hediye edilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Genç, işbirliği protokolünün imzalanması sonrasında birer konuşma yaparak, projenin çocuklarımızda çevre bilincinin kazandırılmasına katkı sağlaması dileğinde bulundular.

MÜSİAD ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki işbirliği protokolünün imza töreninde, MÜSİAD Şube Başkan Vekili Enver Tok, Şube Başkan Yardımcısı Adnan Borazancıoğlu, Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Eyüp Tuncer, Araştırma Komisyonu Başkanı Dursun Döğer, Şube Müdürü Emre Ozan ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi de hazır bulundular.

04-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.