SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferinin 100.Yıl Etkinlikleri Sürüyor

Dünyada eşi ve benzeri olmayan Çanakkale Zaferinin 100.Yıl etkinlikleri kapsamında, Sakarya Anadolu Lisesi öğrencilerinin 18 Mart Şehitler Gününde sergilediği anma programı,  gelen yoğun istek üzerine okul öğrencilerine ve ilçe protokolüne bir kez daha sahnelendi.
Çanakkale Zaferinin 100.Yıl Etkinlikleri Sürüyor

Serdivan Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen “Çanakkale” programını Serdivan Kaymakamı Ramazan Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, milli eğitim müdür yardımcıları İrfan Sarık, Alaettin Dişli, Mehmet Gevher, şube müdürü Mehmet Taşkıran, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, okul müdürü Yalçın Sevindik ile kalabalık öğrenci topluluğu izledi.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, iki yüz elli binden fazla şehit verdiğimiz Çanakkale’nin bir milletin yeniden dirilişi olduğunu belirterek; ”Destanımızın 100.yılı dolayısıyla birden çok anma programı izleme şansım oldu. Bu programlarda dikkatimi çeken; usta oyuncu, sanatçı olmamalarına rağmen, her bir öğrencimiz sahnede görevini o kadar içten ve samimi yerine getiriyorlar ki şahsen ben etkileniyorum. Umarım herkesin özellikle de öğrencilerimizin bam teline dokunabiliyoruzdur. Yoğun gündemli ve hızlı hayatımızda değerlerimizi, kimlik kodlarımızı, inançlarımızı, milli-manevi duygularımızı gençlere aktarmakta daha azimli ve üretken olmalıyız.”dedi.

Sakarya Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Nil Nilgün Uygul’un konuşması, öğrencilerin okuduğu şiirler ve şehitler belgeseli ile devam eden programın final bölümünde okul öğrencilerinin rol aldığı “Eşsiz Çocuklar” Oratoryosu salonda duygu sağanağının yaşanmasına neden oldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve protokol üyeleri, programın sonunda sahneye çıkarak öğrencileri ve öğretmenleri, gösterdikleri başarılı performanstan dolayı kutladı.

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.