SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Benim Eserim Onay Girişlerinde Yaşanan Sorunlar

.
Bu Benim Eserim Onay Girişlerinde Yaşanan Sorunlar

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK İş birliğinde yürütülen “Ortaokul Öğrencilerine Yönelik X.Matematik ve Fen Bilimleri-Bu Benim Eserim Proje Yarışması’nın 2014-2015 eğitim öğretim yılı proje başvuruları 08 Aralık 2014 Saat 8.00’da başlayıp 09 Ocak 2015 tarihinde saat 23.59’da sona ermiştir. Başvuru sayıları ile ilgili olarak hem BBE proje sayfasının duyurular kısmında hem de Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün ana sayfasında “duyurular kısmında bilgiler verilmektedir.

Başvuruları sonuçları :  http://tegm.meb.gov.tr/bubenimeserim/duyuru/2014_2015_BBE_Basvuru_Sonuclari_Sayi_ustunlugunegore.docx  adresinden görülebilmektedir.

 Bilindiği gibi 9 Ocak 2015 tarihi ile 09 Şubat 2015 tarihleri arasında 81 ilden toplam 26.725 adet kayıtlı projenin okul kurum onay işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Sistemden incelediğimizde halen (21 Ocak 2015 tarihi itibarıyla)  5300 adet projenin henüz okul yönetimleri tarafından onaylanmadığı görülmektedir. Her ne kadar süre var ise de bulunduğunuz ilde projeleri onaylamayan okulların 09 Şubat 2015 tarihine kadar okullarından yapılan proje başvurularını onaylamalarını aksi takdirde sistemden numara almış olsalar dahi projelerin geçersiz sayılacağını hatırlatılmalıdır.

 Diğer bir husus da Genel Müdürlüğümüze gelen mail ve telefonlardan okul/kurum onayını yapacak olanların “kullanıcı adı” ve şifreleri tarafımızdan istenilmektedir.  

Öncelikle okul yönetimlerinin Uygulama kılavuzunun 17. Sayfasında “okul/kurum onay” işlemleri ile alakalı bölümün dikkatlice okumalıdır

 Ayrıca yeni proje girişlerinin olmadığını sadece var olan projelerin onaylanabildiğini Söz konusu http://tegm.meb.gov.tr/bubenimeserim/kilavuz.pdf adresindeki Kılavuzun 17. Sayfasında aşağıdaki bilgiler verilmektedir.

 

Okul Yöneticilerinin Dikkatine!

  • Okul müdürlükleri, en son proje girişinin tamamlanmasından sonra 09 Şubat 2015 tarihine kadar onaylayacaklardır.
  • Öğrenci projeleri sisteme kayıt edilmiş olsa dahi okul/kurum onayı olmadığı müddetçe geçerli sayılmayacaktır.Bu durumdan okul yönetimleri sorumlu olacaktır. Bu nedenle onaylama süresi içinde mutlaka projeler incelenmeli varsa eksiklikler (resimler, kimlik bilgi eksiklikleri gibi) danışman öğretmene derhal haber verilip düzeltilmelidir.
  • Kurum/Okul Onay İşlemleri için şifre Temel Eğitim Genel Müdürlüğünden ya da başka bir yerden verilmemektedir. Bu şifreyi okul yönetimi İLSİS’ den kendileri tanımlatmaktadırlar.

 

Okul için kullanılan e okul şifresi;

  • 10 karakterden fazla ise ve içinde +, ‐ gibi işaretleri barındırıyor ise BBE projelerini onaylamak için kullanılamaz.
  • Bu durumda mevcut şifre ile mebbis sistemine girerek şifrenizi uygun bir şekilde değiştiriniz veya İLSİS birimi ile irtibata geçerek yeni bir şifre talep ediniz.
  • Kurum/Okul Onay İşlemleri sayfasında kurum kodu ve şifresini (okulun kendisinin belirlediği ve bulunduğu ilin MEBBİS biriminden alınan en fazla 10 karakteri geçmeyen şifre) girerek proje başvurularının listesine ulaşabileceklerdir. Başvuru formlarındaki bilgilerde herhangi bir eksiklik/değişiklik olması durumunda gerekli düzeltmeleri yaptırdıktan sonra onay işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.