SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Selçuk, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ile Buluştu

Bakan Selçuk, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ile Buluştu

 

     Her hafta farklı branşlardaki zümre öğretmenleriyle çevrim içi bir araya gelen Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının birinci dönemdeki son toplantısında Bilişim Teknolojileri öğretmenleriyle buluştu.  

 

      81 ilden öğretmenlerin katıldığı toplantıda ilimizi temsil eden Ölçme Değerlendirme Merkezi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Bilge Seçil Kahraman söz alarak ülkemizde ve dünyada yaşanan salgın sürecinde ilimizde eğitim adına bilişim teknolojileri alanında çok başarılı çalışmalar yapıldığını anlattı. Konuşmasında aktif olarak kullanılan Sakarya İl MEM YouTube kanalı aracılığıyla çevrim içi eğitimler ve canlı soru çözümleriyle çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veliye ulaştıklarını belirten öğretmenimiz, ortaöğretim öğrencilerinin ilgi ve  mizaçları doğrultusunda esnek modüler program olan eğitimde yapay zekâ uygulamasının ilimizde başarıyla gerçekleştirildiğini aktardı. 

 

    Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Bilge Seçil Kahraman'ın ekran karşısında hareketsiz kalan öğrencilerimiz için Sakarya'da tüm dersleri kapsayan Sportif Eğitim Teknolojileri (SET) projesinin başlatıldığını söylemesi üzerine Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sizin söylediklerinizi keşke "Öğretmenler yatıyor." diyenler de duysaydı. Sakarya'da iki kelime yer değiştirmiş; yatıyor, yapıyor olmuş. Öğretmenlerimiz, yüz yüze eğitiminden daha zor olan uzaktan eğitim sürecindeki özverileriyle tüm toplumun takdirini almıştır. Mesleğinin gereğini fazlasıyla yerine getiren tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum." dedi.


22-01-2021

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.