SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın Gürdamar Ortaokulu Destekleme ve Yetiştirme Kursu Ziyareti

Öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda ilimiz genelinde 8'inci sınıf için Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil derslerinden kurslar açıldı. 
Aydın Gürdamar Ortaokulu Destekleme ve Yetiştirme Kursu Ziyareti

2021-2022 eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasına büyük katkı sağlayan Destekleme ve Yetiştirme Kursları yaz tatili boyunca da 4 Temmuz-28 Ağustos tarihleri arasında devam edecek.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere ve Temel Eğitimden Sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Ahmet Duran Yüce'nin eşlik ettiği Aydın Gürdamar Ortaokulu Destekleme ve Yetiştirme Kursları ziyaretinde kurslara devam eden öğrencilerimizle bir araya gelerek onlara başarılar diledi. Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce yürütülen NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) projesine de vurgu yapan müdürümüz, NEHİR projesinin öğrencilerimizin kazanım düzeylerinin ölçülmesi başta olmak üzere sınav kaygısı, meslek seçimi, akademik farkındalık gibi birçok çalışmaya destek sağladığını söyledi. 

 

NEHİR projesi kapsamında yıl boyunca ilimiz genelinde 8.sınıflara yönelik periyodik olarak izleme sınavları yapıldı. Uygulama sonucunda elde edilen öğrenci karneleri ve diğer verileri öğrencilerin, öğretmenlerin ve yöneticilerin özel bir yazılımla izlemesine fırsat verildi. Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından öğrencilerimiz için hazırlanarak ücretsiz dağıtılan yardımcı kaynaklar da, öğrencilerimizin akademik başarısını artırırken imkan farklılıklarını da ortadan kaldırdı.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında da devam edecek olan NEHİR projesi ile öğrencilerimizin öğrenme eksikliklerinin tespit edilmesi ve geri bildirim verilmesi yoluyla eğitim öğretim sürecinin niteliğinin hızlı bir şekilde iyileştirilmesinin planlandığını belirtti. Ayrıca izleme sınavlarının prova görevi gördüğünü, öğrencilerin stresini azaltmaya yardımcı olduğunu, sınav korkusunu en aza indirmek için etkili bir yöntem olduğunu söyledi.

20-07-202220-07-202220-07-202220-07-202220-07-202220-07-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.