SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Asil Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Sözlü Sınav Takvimi

Asil Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Sözlü Sınav Takvimi

Bilindiği üzere aday öğretmenlik iş ve işlemleri 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanununun 43. Maddesinde yapılan değişiklikler gereği 17.04.2015 tarih ve 29329 sayılı Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında yürütülmektedir.

            Sınav kılavuzunda da belirtildiği gibi Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı 19 Mart 2016 Cumartesi günü yapılacaktır. Ayrıca 21 Mart- 24 Mart tarihleri arasında da Ekte belirtilen aday öğretmenlere yönelik sözlü sınav uygulanacaktır.

            Sözlü sınava katılacak adayların  aşağıda yer alan hususlara dikkat etmesi gerekmektedir.

 

Sınava sadece "Asil Öğretmenliğe Geçiş Sınavı"na katılan öğretmenler alınacaktır.

Kimlik kontrolleri ve yoklamanın zamanında yapılabilmesi için sabah oturumundaki adayların en geç saat 08.45’te, öğlen oturumundaki adayların ise 12.45´te  yanlarında onaylı sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden birisi (nüfus cüzdanı veya pasaport) ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğünde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Adaylar sınav salonuna alınırken; çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi kaynaklar ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatlerin bulunup bulunmadığı kontrol edilecek, varsa bunlar sınavdan sonra iade edilmek üzere toplanacaktır. Aday bu araçlarla sınava alınmayacağı gibi sınav anında bulunduğu tespit edilirse sınav kurallarını ihlal ettiği için tutanakla sınavı geçersiz sayılacaktır.

Asil Öğretmenliğe Geçiş Sınavına katılacak adaylara önemle duyurulur.

Asil Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Sözlü Sınav Listesi İçin Tıklayınız

Not: Yönlebeceğiniz sayfada Kullanıcı Adı: TC Kimlik Numaranız Şifre: Doğum Yılınız olarak girilecektir.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.