SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AFAD ve Yeşilay’dan Ziyaretler

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Deprem Haftası ve Yaşilay Haftası etkinlikleri kapsamında, AFAD Sakarya il yöneticileri ile Sakarya Yeşilay yöneticileri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.
AFAD ve Yeşilay’dan Ziyaretler

AFAD Ziyareti

Sakarya İl Afet Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve AFAD ekibi ziyaretinde, 1-7 Mart arasında Deprem Haftasını kutladıklarını belirterek, bu haftada ilimiz genelinde toplumu bilgilendirme çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Deprem bölgesi olan ve 17 Ağustos 1999’da büyük bir deprem felaketi yaşayan ilimizde özellikle okullarda öğrencilere yönelik eğitimlere, ders yılının başladığı ilk günlerden itibaren devam ettiklerini hatırlatan AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş, küçük çocukların bu eğitimlerde depremin ilk anında neler yapılması konusunda önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu ise Sakarya halkının bundan 17 yıl önce yaşadığı deprem felaketini unutmanın mümkün olmadığını ifade ederek,  böyle acıların bir daha yaşanmaması için gerekli tüm tedbirlerin alınması noktasında üzerlerine düşen görevi her zaman yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Yeşilay ziyareti

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası nedeniyle Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi Başkanı Fatih Kıcır ve yönetim kurulu üyeleri ziyaretlerinde, Yeşilay’ın faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Hafta dolayısıyla eğitim ve benzeri etkinlikler düzenlediklerini anlatan Yeşilay yöneticileri, insan sağlığını ençok tehdit eden uyuşturucu ve alkollü içeceklere karşı toplumu bilinçlendirme çabalarının her zaman devam edeceğini belirttiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyetini belirtirken, Yeşilay’ın ülkemiz için çok önemli bir kuruluş olduğunu ifade ederek, Yeşilay Sakarya Şubesi yöneticilerine toplumu bilgilendirme çalışmalarında başarılar diledi.

02-03-201602-03-201602-03-201602-03-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.