SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMENLERİN SÖZLÜ MÜLAKATA GİRİŞ DUYURUSU

ADAY ÖĞRETMENLERİN SÖZLÜ MÜLAKATA GİRİŞ  DUYURUSU

        Bilindiği üzere aday öğretmenlik iş ve işlemleri 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanununun 43. Maddesinde yapılan değişiklikler gereği 17.04.2015 tarih ve 29329 sayılı Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında yürütülmektedir.

           26 Aralık - 09 Ocak  tarihleri arasında "18 Aralık 2016 tarihinde Asil Öğretmenliğe Geçiş Sınavı"na katılan öğretmenlere yönelik sözlü sınav uygulanacaktır. Sözlü sınava katılacak adayların  aşağıda yer alan hususlara dikkat etmesi gerekmektedir.

                Sınava sadece "Asil Öğretmenliğe Geçiş Sınavı"na katılan öğretmenler alınacaktır (sınav ücretini ödemediği için yazılı sınava katılamayan öğretmenler dahil). Kimlik kontrolleri ve yoklamanın zamanında yapılabilmesi için sabah oturumundaki adayların en geç saat 08.45’te, öğlen oturumundaki adayların ise 12.45´te  yanlarında özel kimlik belgelerinden birisi (nüfus cüzdanı veya pasaport) ile birlikte Adapazarı İlçesi Yenikent Halk Eğitim Merkezinde (Camili Mah. 1579 Ada Askerlik Şubesi Yanı 54290 Adapazarı) hazır bulunmaları gerekmektedir.

          Adaylar sınav salonuna alınırken; çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi kaynaklar ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatlerin bulunup bulunmadığı kontrol edilecek, varsa bunlar sınavdan sonra iade edilmek üzere toplanacaktır. Aday bu araçlarla sınava alınmayacağı gibi sınav anında bulunduğu tespit edilirse sınav kurallarını ihlal ettiği için tutanakla sınavı geçersiz sayılacaktır.

Mülakat zamanınızı öğrenmek için tıklayınız.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.