SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAPAZARI İLÇESİNDE EĞİTİM YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR

Yapımı ve İhale Süreci Devam Eden Okullar Yetkili makamlardan alına bilgilere göre; yapımı devam eden 4 anaokulunda 32 derslik, ihalesi yapılan ve sözleşme aşamasında olan 4 anaokulunda 36 derslik, ihale hazırlıkları yapılan 4 anaokulunda ise 32 derslik bulunmakta ve yeni yapılacak 12 anaokulu yatırımıyla Adapazarı ilçesine 100 derslik kazandırılacağı, yapımı devam eden 3 ilkokulda 64 derslik, ihalesi yapılan ve sözleşme aşamasında olan 3 ilkokulda 56 derslik, ihale hazırlıkları yapılan 6 ilkokulda ise 104 derslik bulunuyor ve yeni 12 ilkokulu yatırımıyla da Adapazarı ilçesine 224 derslik kazandırılmış olacak.
ADAPAZARI İLÇESİNDE EĞİTİM YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR

TAM DONANIMLI VE  MODERN OKULLAR İÇİN GERİ SAYIM

 

Yapımı devam eden 2 ortaokulda 40 derslik, ihalesi yapılan ve sözleşme aşamasında olan 1 ortaokulda 16 derslik, ihale hazırlıkları yapılan 1 ortaokulda ise 24 derslik bulunuyor ve yeni 4 ortaokulu yatırımıyla Adapazarı ilçesine 80 derslik kazandırılacağı, yapımı devam eden 1 lisede 48 derslik, ihale hazırlıkları devam eden 2 lise ile 32 derslik olmak üzere yeni 3 lise yatırımıyla Adapazarı ilçesine 80 derslik kazandırılmış olacak.

 

Bunun yanında 1 konferans salonu ve 100 kişilik 1 pansiyon binası yapım işinin de ihale hazırlıkları devam ediyor. Şehrin ve Adapazarı ilçesinin en önemli ihtiyaçlarından ve yatırımlarından biri olan Uygulama Otelinin, Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği ve kısa sürede tamamlanacağı bilgisi paylaşıldı.

 

ADAPAZARI EĞİTİM YATIRIMLARI YERİNDE İNCELENDİ

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, beraberindeki heyette yer alan Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İl Millî Eğitim İnşaat Emlak'tan sorumlu Şube Müdürü Fatih Arduç ile Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu'yu makamında ziyaret ederek Adapazarı ilçesinde yapımı devam eden, programa alınan yatırımlar ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Adapazarı ilçesinde ihtiyaç duyulan eğitim yatırımları ile ilgili de yapılacak çalışmaları istişare ettiler. 

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Savaşçı, yapımı devam eden Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anaokulu ile Spor Salonu binalarındaki genel bakım onarımlarını, Tepekum Mahallesi'nde 24 derslikli, Güneşler Mahallesi'nde 24 derslikli, Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi genel onarımı ile Uygulama Oteli inşaatı ve Hızırtepe Mahallesi'nde yapımı devam eden 24 derslikli okul inşaatlarını yerinde incelediler.

 

ŞEHRİN KALBİ MUTLU YARINLAR İÇİN ATIYOR

 

Adapazarı Belediyesi Başkanı Işıksu, Adapazarı ilçesinde eğitim tesisi sorunlarını çözecek yatırımların hayırlı olmasını dileyerek "Genç kardeşlerimizi, çocuklarımızı, eğitim yaşamlarını çok ama çok önemsiyor ve Adapazarı'mızın eğitimde de başarı çıtasının daha da yükselmesine katkı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Şehrin kalbi Adapazarı için gayretle, hep birlikte!" dedi.

 

GÜÇLÜ HAMLELERDE EL BİRLİĞİ

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Savaşçı, Adapazarı ilçesinde  Ebubekir Sıddık Savaşçı, büyük ve kıymetli yatırımları hayata geçirdiklerini, şehrin kalbinde yaşanan sorunları el birliği ve gönül birliğiyle çözüme kavuşturmak için yoğun bir şekilde çalışmaların devam ettiğini kaydederek eğitimin her alanıyla ilgilenerek kıymetli evlatlarımızın eğitimine desteklerini esirgemeyen Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu'ya teşekkür etti.

 

Müdürümüz Savaşçı; "Destek ve katkılarıyla yatırımların hayata geçirilmesini sağlayan Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer başta olmak üzere,  Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım'a, Milletvekillerimize ve  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce'ye şükranlarımızı sunarız." şeklinde konuştu.

18-11-202218-11-202218-11-202218-11-202218-11-202218-11-202218-11-202218-11-202218-11-202218-11-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.