SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye Birinciliği Elde Etti

Millî Eğitim Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen "Başarılı Örnekler Sergisi"nin ödül töreni; imam hatip okullarının yeniden açılışının yıl dönümünde Ankara'da gerçekleştirildi. 
Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye Birinciliği Elde Etti

Türkiye genelinde imam hatip okullarının 4 tematik alanda başvuru yaparak katılım sağladıkları "Başarılı Örnekler Sergisi Proje Yarışması"nda Sakarya'mızı Serdivan Şehit Yılmaz Ercan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi temsil etti. Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Hafızlık Proje Okulu "Hafız AFAD Arama Kurtarma Projesi" ile değerler eğitimi alanında "Türkiye Birincisi" oldu.

 Proje Koordinatörü Öğretmen Ayhan Yağız ile birlikte tamamı hafız 20 öğrenciden oluşan ekipte yer alan öğrenciler, bu zamana kadar Kahramanmaraş merkezli depremler dahil olmak üzere birçok afetin ardından AFAD koordinesinde yardım faaliyetlerinde başarılı görevlerde bulundu.

Millî Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Konferans Salonunda düzenlenen; Sakarya İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın ve Okul Müdürü Mustafa Bulut'un öğrencileri yalnız bırakmadığı törende ödül takdimi Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin tarafından yapıldı. Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, "Başarılı Örnekler Sergisi"nde bulunan farklı alanlarda başarı sağlayarak ödül alan öğrenci, öğretmen ve idarecileri tebrik etti.

 

17-10-202317-10-202317-10-202317-10-2023

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.