SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6.Liselerarası Tiyatro Şenliği

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi işbirliğinde, bu yıl 6.sı düzenlenen Liselerarası Tiyatro Şenliği, AKM’de yapılan kapanış töreni programıyla tamamlandı.
6.Liselerarası Tiyatro Şenliği

Tiyatro Şenliğine katılan okulların ödüllendirildiği programa; Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Kasım Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet Gevher ve Oğuzhan Özkan, Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Canbal, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve kalabalık davetli topluluğu katıldı.

 27 Nisan-1 Haziran tarihleri arasında 17 lisemizin 19 oyun sahnelediği tiyatro şenliğinin kapanış töreninde genç tiyatrocular büyük övgü aldı. AKM salonunu dolduran davetliler bir ay boyunca Sakaryalılara birbirinden başarılı tiyatro oyunlarını sahneleyen liseli gençlerimizi alkışlarıyla ödüllendirdiler.

 Tiyatro Şenliğine katılan 17 lisenin öğrencileri, öğretmenleri ve okul yöneticilerinin tek tek sahneye davet edildiği programda bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, eğitimde sosyal faaliyetlerin önemine vurgu yaparak, tiyatro vb. sosyal, kültürel, sanatsal faaliyetlere katılan öğrencilerimizin özgüvenlerinin olumlu yönde geliştiğini ve bu öğrencilerimizin hayatta daha başarılı olduklarını ifade etti.

 Tiyatro Şenliği kapsamında AKM salonlarını genç tiyatroculara açan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk konuşmasında; “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizde kültür sanat hayatının canlılığı ve gelişimi için her ay kültür sanat etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Etkinliklerimiz içerisinde tiyatro buluşmaları önemli bir yer tutmaktadır. Tiyatro heyecanını şehrimizde sürdürmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber sürdürdüğümüz ‘Liselerarası Tiyatro Şenliği’ şehrimizdeki tiyatro ikliminin zenginliğini artıyor. Şenliğe katılan okulların öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyorum” dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu tiyatro şenliğine katılan öğrencileri, öğretmenleri ve okul yöneticilerini başarılarından dolayı tek tek tebrik ederek, okullarımızda akademik eğitimin yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere önem verildiğini belirtti.

 Tiyatro alanında liseli gençlerin yeteneklerini keşfetme imkânı bulduğu tiyatro şenliğinde bu yıl bir ilk gerçekleşti. Bir ay boyunca tüm oyunları izleyen jüri üyeleri 10 dalda “En İyiler”i belirledi. 

 En İyi Oyun Ödülü: Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi (Barış)

En İyi Dekor Ödülü: Sakarya İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Çanakkale Ruhu)

En İyi Kostüm Ödülü: Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi (Çılgın Dünya)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Yusuf Çetinadam (Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi-Bir Adam Yaratmak)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Ayşe Ocak (Cemil Meriç Meriç Sosyal Bilimler Lisesi-Trendeki Derviş)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Ömer Yılmaz (Sakarya Uğur Değişim Anadolu Lisesi-Ve Kadın)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Cahide Ayyıldız (Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-İnsanlık Hali)

En İyi Yönetmen/Sorumlu Öğretmen Ödülü: Yasemin Hacıeyüpoğlu Akyüz

Şenlik Özel Ödülü: Hasan Hüseyin Şensu (Ali Dilmen Anadolu Lisesi)

Jüri Özel Ödülü: Selmin Can (Geyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi)

 Tuğba Mıhçı Anısına Ödül: Ali Dilmen Anadolu Lisesi

 

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.