SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı

24 Kasım Öğretmenler Günü İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen programla kutlandı.  
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı

24 Kasım Öğretmenler Günü İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen programla kutlandı.

 

Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen programa Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, il protokol üyeleri, eğitimciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda aday öğretmen konuşması ve emekli öğretmen konuşmasının ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

 

Savaşçı, konuşmasında öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak "Gerçekten hepimiz çok kutsal bir vazifeyi icra ediyoruz. Sizler, ailelerimizin göz bebeği çocuklarımızı yetiştiriyorsunuz. Talebelerinizi âdeta bir nakkaş titizliği ile işliyor, onlara bilginizle birlikte kişiliğinizi de katıyorsunuz. "Dünyada her şeye değer biçilir ama öğretmenin eserine değer biçilemez." Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dün de ifade ettiği gibi gerek "Öğretmenlik Meslek Kanunu" ile gerekse ilave mali ve sosyal haklar ile mesleğimizin itibarını artıracak, bizlerin daha huzurlu bir ortamda ülkemize hizmet etmemize vesile olacak çalışmaları hayata geçirmektedirler." dedi. 

 

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım da yaptığı konuşmasında öğretmenlerimizin yaptığı görevin kutsallığına vurgu yaparak "Toplumların refah seviyesini yükselten ve onları daha başarılı, daha huzurlu kılacak yegâne unsur eğitimdir. Doğumdan ölüme kadar süregelen eğitim; topluma ve insanlığa faydalı, ahlak ve erdem sahibi bireylerin yetişmesine vesile olan, insanları hedeflerine ulaştıran, bilgi ve yeteneklerle donatan ve hayatımıza doğrudan etki eden önemli bir süreçtir. Bu süreci yönetecek ve tarihten bugüne medeniyetimizin getirdiği ortak kültürleri, bilgi ve birikimleri yarınlara aktaracak olan en önemli aktörler de öğretmenlerimizdir. Dünü ve bugünü yarınlara taşıyan, Anadolu'muzun her köşesinde hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, hiçbir ayrım gözetmeden, görevlerini layıkıyla ifa eden tüm öğretmenlerimizin bu özel günlerini canı yürekten kutluyorum. Bu vesileyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, siz değerli öğretmenlerimize en derin sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum." dedi.

 

Emekliye ayrılan öğretmenlerimize Sayın Valimiz tarafından Hizmet Şeref Belgelerinin takdimi ile devam eden program İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminin hazırladığı gösteriler, Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi, aday öğretmenlerimizin yemin töreni, öğretmenlerimizden kurulan halk oyunları ekibinin gösterileri ile sona erdi.

 

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım ve davetliler Öğretmenler Günü nedeniyle salon programının yapıldığı Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi girişinde Serdivan Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan resim sergisini gezdiler.

 

Kutlama programında bir de sürpriz yaşandı. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz 24 Kasım tarihinde dünyaya gelen 27 öğretmenimizi programa davet ederek doğum günlerini kutladı. Sayın Valimiz ve öğretmenler; doğum günü pastasını birlikte kestiler.

24-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-2021

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.