SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan’ı Coşkuyla Kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de büyük coşkuyla kutlandı. Serdivan İlçesindeki Sakarya Spor Salonu’nda düzenlenen kutlama programında öğrenciler öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları birbirinden güzel gösterilerle çocuk bayramına büyük neşe kattılar.
23 Nisan’ı Coşkuyla Kutladık

Vali Hüseyin Avni Coş ile protokol üyeleri ve kalabalık vatandaş topluluğunun katıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programında ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Kuntoğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri tutan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

 Bugünün asıl amacı milli egemenliktir ki Atatürk bunu şu veciz ifadeyle anlatmaktadır:

 “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

 Bugünün asıl hedefi ise çocuklarımızdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanı çocuklara armağan etmiştir.

 Nasıl ki atalarımız bu ülkeyi bize miras bırakmışlarsa; bir ailenin çocuklarına bırakabileceği en büyük miras, servet değil; eğitim ve güzel ahlaktır. Bunu gerçekleştirebilmemiz için de sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in şu buyruklarını dikkate almalıyız: 

“Kimin çocuğu varsa, onunla çocuklaşsın.”, “Evlat kokusu, cennet kokusudur.” 

Çocuklarımızın bu kokusunu bütün ülkemize, dünyaya yaymak ise hepimizin borcudur. Saygıdeğer velilerimizden önemle rica ediyorum, bugünü bir fırsat bilip çocuklarımıza olan ilgimizi arttıralım. 

Milli egemenliğimizin devam etmesi, milli manevi değerlerimizin yeni nesillerce öğrenilmesi ve devletimizin devamının sağlanabilmesi için, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir diyor ve bugünün milletimize ve bütün çocuklara kutlu olmasını diliyorum.” 

 

Çocuk oyunları ve gösterilerle renklenen programın sonunda Vali Hüseyin Avni Coş ve protokol üyeleri salona inerek kutlama programını hazırlayan milli eğitim yöneticilerini ve öğretmenleri tebrik ederken, gösterilere katılan öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğrafları çektirdiler. TBMM’nin açılışının 95.yıldönümünün kutlandığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinde öğrencilerin sunduğu gösteriler, programı izleyen vatandaşlar tarafından büyük beğeniyle karşılandı.


Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.