SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019 Yılı Bakanlığımız Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı Dışında Yer Alan Bazı Unvanlarda Görev Yapan Personelin, İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme İş Ve İşlemleri

AÇIKLAMALAR:

Bakanlığımız eğitim öğretim hizmetleri sınıfı dışında yer alan bazı unvanlarda görev yapan personelin, il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme iş ve işlemleri, ilgi Yönetmelik hükümlerine göre yürütülmektedir. 

İlgi Yönetmeliğin 32 nci maddesinde;

(1) Bu Yönetmelik kapsamında bulunan personelden bulundukları kurumda 30 Eylül tarihi itibarıyla kesintisiz en az üç yıl görev yapanlar, yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilirler.  

(2) Başvurular Mayıs ayında alınır ve ilgili il milli eğitim müdürlüğünce belirlenen ve durumlarına uygun kadrolar arasından en fazla on kuruma atanmak üzere tercihte bulunulabilir. Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar ile aylıksız izinli olanlar, il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler..."

(3) İl içi isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunan personelin atamaları, Haziran ayında tercihleri de dikkate alınarak hizmet süresi üstünlüğüne göre valiliklerce yapılır. Hizmet süresinin eşit olması hâlinde hâlen bulunduğu kadrodaki hizmet süresi fazla olana öncelik verilir, eşitliğin bozulmaması durumunda kura yoluna başvurulur.

İl içi isteğe bağlı yer değişikliği işlemleri ekli takvim doğrultusunda gerçekleştirilecek olup konu ile ilgili aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.   

 

1- Başvuruda bulunacak personel açısından olumsuzluklar yaşanmamasına  adına Mebbis özlük modülünde yer alan kimlik ve hizmet süresi bilgilerinin kontrol edilmesi,  

2- Soruşturma sonucu görev yeri değişen personele, soruşturma geçirdiği İl/ilçe/okul/kuruma  4 yıl geçmeden kesinlikle  tercih  hakkı verilmemesi, 

3- Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar ile aylıksız izinli olanların kadrolarının bulundukları kurumda kesintisiz en az üç yıl görev yapmış olması,

4- İl içi isteğe bağlı yer değişikliği talebinde bulunan personelden, yukarıda belirtilen şartları taşıyanların en fazla (10) kurum tercih etmek üzere başvurularının takvim doğrultusunda alınması gerekmektedir.

 

Sisteme Giriş İçin : 

Kullanıcı Adı : TC

Şifre : Emekli Sicil No

NOT : Emekli sicil numarası olmayan personellerimiz şifre yerine TC Kimlik numaralarının ilk 5 hanesini gireceklerdir. 

------------------------------------------------------------------

NOT : Bilgilerinizde farklılık olduğunu düşünüyorsanız Personel Atama Şubesiyle iletişime geçiniz. 

 

Personel Atama Şubesi : 2642513614-15-16 | Dahili Tel : 1317

 

Tercih yapmak için tıklayınız.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.