SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. Yılında, ilimizde düzenlenen törenlerle anıldı.
10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

 Kent Meydanında sabah 09.00 da Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan törene; Vali Hüseyin Avni Coş, Milletvekili Engin Özkoç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bilgehan Saymaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Adli ve Askeri Erkan, Siyasi Parti İl ve İlçe Başkanları, Daire Müdürleri, Oda Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, Şehit Aileleri, Gaziler, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı okundu. Kent Meydanındaki törenin ardından Vali Hüseyin Avni Coş ve protokol, Ahmet Faik Abasıyanık (AFA) Kültür Merkezinde Sabihahanım Ortaokulu tarafından düzenlenen anma programına katıldı.

Sabihahanım Ortaokulu Müdürü Eyüp Kotan öncülüğünde, öğretmenler ve öğrencilerin hazırladığı “Atatürk’ü Anma Programı” büyük beğeni topladı. Programda öğrenciler tarafından sunulan “Atatürk ve Kurtuluş’ isimli oratoryo, Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan müzik korosu ile Atatürk’ün hayatından önemli kesitlerin yer aldığı slayt gösterisi sonunda, Vali Hüseyin Avni Coş ve protokol üyeleri, başarılı program nedeniyle öğretmen ve öğrencileri kutladılar.

10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında, Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından AFA Kültür Merkezinde açılan “Atatürk Portreleri” resim sergisi davetlilerin yoğun ilgisini gördü.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Selim Yavuz Sandıkçı, beraberinde Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, il ve ilçe milli eğitim yöneticileriyle birlikte program sonunda, Sabihahanım Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerini, Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenlerini başarılı çalışmaları nedeniyle tek tek tebrik ettiler.

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.