SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Cumartesi ve Pazar Günü Yapılacak.

Lise son sınıf ve mezun öğrencilerin katılacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavı üç farklı oturumda, 15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak.   İyi bir üniversite hayali kuran gençlerimiz, 15 Haziran Cumartesi günü Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavına, 16 Haziran Pazar günü ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarına girecek.   Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, liseyi bitiren gençlerimiz için büyük önem taşıyan YKS öncesinde, sınava girecek öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik mesaj yayımladı.   Durmuş mesajında öğrencilere güvendiklerini belirtirken çocuklarımızı bu sınava en iyi şekilde hazırlayan öğretmenlere ve ailelerine destekleri nedeniyle teşekkür etti.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Cumartesi ve Pazar Günü Yapılacak.

Lise son sınıf ve mezun öğrencilerin katılacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavı üç farklı oturumda, 15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak.

 

İyi bir üniversite hayali kuran gençlerimiz, 15 Haziran Cumartesi günü Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavına, 16 Haziran Pazar günü ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarına girecek.

 

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, liseyi bitiren gençlerimiz için büyük önem taşıyan YKS öncesinde, sınava girecek öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik mesaj yayımladı.

 

Durmuş mesajında öğrencilere güvendiklerini belirtirken çocuklarımızı bu sınava en iyi şekilde hazırlayan öğretmenlere ve ailelerine destekleri nedeniyle teşekkür etti.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un YKS Mesajı

 

Sevgili Öğrenciler,

 

Zengin bir medeniyet birikimini temsil eden, genç ve dinamik nüfusa sahip, geleceğe dair iddiaları olan ülkemizin hedeflerine ulaşması, sizlerin eğitimine bağlıdır. Ülkemizin eğitim öğretim alanında sıçrama yapması, nicelikten niteliğe bir şahlanışı gerçekleştirmesi sizlerle mümkündür. Bugün geleceğinize yön verecek, hayatınızı şekillendirecek önemli bir sınava gireceksiniz. Sizler, tüm hazırlıklarınızı tamamlayarak üzerinize düşen görevleri layıkıyla yerine getirerek sınava giriyorsunuz. En büyük gücünüz de buradan geliyor. Başarı yolunda size en büyük katkının kendinize duyduğunuz güvenden geleceğini unutmayınız. Bu sınavda başarıların en güzellerini elde etmenizi, emeklerinizin karşılığını almanızı yürekten diliyorum.

2023 Eğitim Vizyonu'nun temel amacı; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Eğitimde başarının yegâne ölçüsü ders notları, sınav sonuçları, zekâ testleri ve mezuniyet sonrası edinilen mesleklerin maaşlarından ibaret olamaz. Başarı ve mutluluk, insanın içindeki bir hazinedir, bu sebepten bunu salt sınav sonucuna bağlamak yapılacak en büyük hatadır.

 

Kendine güven, başarının anahtarıdır. Bizim, size duyduğumuz güven ve inancımız tamdır. Bundan sonraki adım, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak bu özgüven ile sınava girmenizdir. Bugün en kalbî duygularla emeklerinizin karşılığını almanızı, uzun ve yorucu çalışmanın sonunda aydınlığa ulaşmanızı diliyorum.

 

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

 

Sizler olmadan bu meşakkatli yolculuğu aşmak mümkün olmaz, rehberliğiniz ile yollar aydınlanır. Büyük zorluklar içinde sabır ve hassasiyetle öğrencilerimizin bu zorlu sınav maratonuna hazırlanmasında katkınız inkâr edilemez. Göstermiş olduğunuz sabır, gayret ve fedakârlıktan dolayı sizleri tebrik ediyor, teşekkürlerimi  iletiyorum.

 

Değerli Anne ve Babalar,

 

Göz bebeğimiz olan çocuklarımızın geleceği ve başarısı için büyük bir çaba sarf ettiniz, maddi ve manevi fedakârlıklarda bulundunuz. Yapılan fedakârlıkların, verilen emeklerin karşılığını almanızı canıgönülden dilerim. Sınav, hayatta başarının tek ölçüsü değildir. Sınavlar gelir geçer ama anne-baba-çocuk ilişkisi hep devam eder. Sınav sonrasında da bugün olduğu gibi çocuklarınızdan sevginizi, desteğinizi esirgemeyiniz çünkü sizler çocuklarımızın en zor anlarında sığınacakları limanlarsınız. Eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak tüm eğitim süreçlerinde vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ederim.

 

 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda tüm öğrencilerimize üstün başarılar diler; bu sınavın başta sevgili gençlerimize, değerli ailelerine, eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

13-06-2019

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.